Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Można dostać mandat za psie odchody

Czwartek, 28 marca 2019, 9:32
Autor: red
Świdnica: Można dostać mandat za psie odchody
Fot. Straż Miejska Świdnica
Celem poniedziałkowych działań świdnickiej Straży Miejskiej było sprawdzenie, czy mieszkańcy tego rejonu, Osiedla Zawiszów, stosują się do obowiązku sprzątania odchodów po swych czworonożnych pupilach.

Do godziny 8.30 strażnicy przyjrzeli się 48 osobom, które wyszły na spacer z psami. Nieprawidłowości nie stwierdzono. Niemal wszyscy posiadali woreczki na psie odchody, ci którzy ich nie mieli korzystali z bezpłatnych dystrybutorów takowych woreczków. Sytuacja wydaje się wręcz idealna. Nasuwa się zatem pytanie: Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze?

Choć świadomość świdniczan w tym zakresie jest dość duża, to jednak, gdy właściciel psa nie widzi w swym pobliżu strażnika nie wszystko wygląda tak idealnie. Ale najpierw trochę statystyki. Można założyć, iż w Świdnicy „zamieszkuje” około 5000 psów. Rocznie zwierzęta te wytwarzają około 550 000 kilogramów odchodów. Nawet jeżeli niewielki procent tej zatrważającej góry odchodów nie zostanie posprzątany, widok naszych ulic, podwórzy czy trawników będzie opłakany. Dlatego też straż miejska wykorzystuje różne metody aby surowo karać osoby, które uważają, że kupki ich pupili to nie ich problem. Bardzo skutecznym narzędziem w tym zakresie jest monitoring miejski. Tylko w ubiegłym tygodniu operatorzy monitoringu zauważyli dwa takie przypadki. Mamy nadzieję, że surowe kary nakładane na leniwych właścicieli psów ograniczą ten problem. Przypominamy, iż mandat karny w takim przypadku może wynosić nawet 500 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group