Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Mrowiny również mają fundusz sołecki

Piątek, 30 marca 2012, 8:32
Aktualizacja: 11:38
Autor: red
Gmina Żarów: Mrowiny również mają fundusz sołecki
Fot. użyczone
Mrowiny zakończyły cykl zebrań wiejskich burmistrza Żarowa z mieszkańcami. Na wczorajszym spotkaniu, 28 marca mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali o wyodrębnieniu funduszu sołeckiego na 2013 rok.

Kwotą natomiast dwudziestu dwóch tysięcy mieszkańcy Mrowin będą rozporządzać w tym roku. I tak samo wielkie mają plany i oczekiwania wobec swojej miejscowości.

-Zdajemy sobie sprawę, że dysponujemy największą kwotą funduszu sołeckiego ze wszystkich miejscowości w gminie Żarów. Tym bardziej więc z entuzjazmem przyjmujemy wiadomość o bonifikacie dziesięcioprocentowej, którą być może otrzymamy, jeśli przeznaczymy większość środków na inwestycje. Choć, przyznam szczerze – nasi mieszkańcy liczą również na organizację imprez cyklicznych, takich jak chociażby Dzień Dziecka, przy których również wspólnie się aktywizujemy – mówiła sołtys Mrowin Krystyna Popek.
Na ten rok społeczność wiejska zaplanowała wyposażyć plac zabaw oraz świetlicę wiejską, zakupić materiały na remont płyty betonowej na boisku, wiatę przystankową do Tarnawy i okna do remizy OSP w Mrowinach. Co w przyszłym roku? Plany mieszkańców na wydatkowanie funduszu sołeckiego poznamy już we wrześniu. Burmistrz Michalak poinformował również mieszkańców o możliwości założenia przydomowych oczyszczalni ścieków oraz nowych zasadach płacenia za śmieci.

Korzystając z okazji, mieszkańcy zgłaszali swoje wątpliwości i zapytania do burmistrza. Wśród nich były pytania o progi hamujące, postawienie lamp ulicznych, drogi i oznakowania. Kwestią nurtującą mieszkańców, o której głośno mówili był brak parkingu przy zakładzie Electrolux w Żarowie.
-Faktycznie często się zdarza, że tiry czekające na załadunek z Electroluxu blokują drogi. Jednak mamy już potwierdzoną informację od dyrektora fabryki Ireneusza Kreta, że owe parkingi w tym roku na pewno powstaną. I prace w tym celu są już bardzo zaawansowane – wyjaśniał obecny na zebraniu Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group