Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Mrowiny z plecakiem

Wtorek, 10 marca 2020, 17:01
Autor: red
Mrowiny: Mrowiny z plecakiem
Fot. UM Żarów
Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach zaprasza wszystkich chętnych na kolejną wycieczkę w ramach projektu „Mrowiny z plecakiem”.

Trasa wycieczki, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 marca została zaplanowana na odcinkach (Przełęcz Okraj – Skalny Stół – Jelenka – Przełęcz Okraj).

– Spotykamy się o godzinie 9.00 na Przełęczy Okraj (współrzędne GPS: 50.746897, 15.823628). Obok schroniska znajduje się parking (płatny około 15 zł). Z parkingu niebieskim szlakiem ruszamy w stronę Skalnego Stołu, gdzie znajduje się rewelacyjny punkt widokowy (Widok na Śnieżkę, Karpacz, Cerną horę). Tu na chwilę się zatrzymamy, a potem zejdziemy na Sowią Przełęcz, z której podejdziemy do czeskiego schroniska Jelenka .Ze schroniska wrócimy na Przełęcz Okraj szlakiem żółtym lub czerwonym. Po zakończeniu wycieczki planujemy ogrzać się w schronisku na Przełęczy Okraj. Jest szansa na śnieg, więc można zabrać sanki, jabłuszka. Niedaleko miejsca parkingowego znajduje się górka (stok narciarski) i jeśli tylko pogoda pozwoli będziemy z niej zjeżdżać (na szlak lepiej jednak zabrać jabłuszka, które można w razie co przyczepić do plecaka). Łączna długość trasy w obie strony według wyliczeń mapy to niecałe 10 km, a czas wędrówki 4 godziny. Pokonamy niecałe 400 metrów przewyższenia. Oczywiście doliczamy czas na postoje, pobyt w schronisku i zabawy na śniegu – mówi Małgorzata Wojtusiak organizatorka wycieczek w SP Mrowiny.

Zakończenie wycieczki zaplanowano na godz. 16.00. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu oraz deklaracja chęci udziału w wycieczce do piątku, 13 marca w sekretariacie szkoły (tel. 74 85 80 575) lub u p. Małgorzaty Wojtusiak (osobiście lub przez Librusa). Zabieramy ze sobą sanki, jabłuszka, prowiant, ciepłą herbatę i oczywiście dobry humor. W schronisku Jelenka można płacić złotówkami, ale lepiej zabrać korony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group