Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Mur wizytówką cmentarza

Czwartek, 7 kwietnia 2016, 6:50
Autor: opr. red.
Strzegom: Mur wizytówką cmentarza
Fot. www.strzegom.pl
Mur okalający cmentarz przy ul. Świdnickiej w Strzegomiu doczekał się w końcu remontu z prawdziwego zdarzenia. Już niedługo będzie odnowiony i nie będzie straszył przechodniów i kierowców przejeżdżających tą ulicą.

Aktualnie trwają roboty remontowo-renowacyjne mające na celu odtworzenie pierwotnego stanu i wyglądu muru ogrodzeniowego cmentarza, pochodzącego z początków XX wieku. Wykonuje je firma Diamond Propertis Sp. z o.o. z Bielan Wrocławskich, wyłoniona w wyniku przetargu nieograniczonego. Koszt remontu wynosi 148 tys. zł.

- Prace obejmują m. in. skucie oraz wykonanie nowych tynków, oczyszczenie i uzupełnienie spoin muru, wykonanie nowych czap ceglanych i betonowych, wymianę i przemurowanie uszkodzonych i brakujących cegieł, renowację bramy stalowej wejściowej, przemurowanie spękań muru i uzupełnienie ubytków, malowanie nowo wykonanych tynków farbą elewacyjną oraz maskowanie przebarwień i scalanie kolorystyczne napraw poprzez malowanie farbami laserunkowymi - informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Fakt renowacji muru jest dobrą wiadomością dla strzegomian. - Niezmiernie się cieszymy wraz z mężem, że ten mur będzie odremontowany. To jest wizytówka tego cmentarza. Trochę było wstyd przed osobami spoza naszej gminy, które przejeżdżały ul. Świdnicką i fragmentem obwodnicy w Strzegomiu. Teraz będzie już znacznie lepiej i bardziej estetycznie - podkreśla Alicja Muszyńska.

- Doczekaliśmy się w końcu tego remontu. Mur będzie jak nowy, godny naszej strzegomskiej nekropolii. Cmentarz nabierze nowego blasku - skomentował Marek Padukiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group