Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Musieli interweniować

Sobota, 22 czerwca 2019, 13:55
Autor: red
Świdnica: Musieli interweniować
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 14–20 czerwca 2019 roku.

17.06.2019r. o godz. 5:18 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia dwóch znaków drogowych na ulicy Łukasińskiego, skrzyżowanie z Kanonierską. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Zostały zniszczone dwa znaki „nakaz jazdy z prawej strony znaku” na wysepce dla pieszych usytuowanej na środku jezdni. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Nie zauważył jednak, że na skutek uderzenia oderwała się tablica rejestracyjna z jego pojazdu. Przyczyny przejechania przez środek wysepki i zniszczenia dwóch znaków kierowca będzie musiał wyjaśnić w Sądzie Rejonowym w Świdnicy.

17.06.2019r. o godz. 16.20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące ptaka uwięzionego w studzience burzowej na ulicy Lelewela. Przybyli na miejsce strażnicy uwolnili niefortunnego lotnika. Pechowcem okazał się jeżyk zwyczajny. Ze względu, że ptaki te nie potrafią wzlecieć bezpośrednio z ziemi, funkcjonariusze pomogli mu wystartować. Przypominamy, że ptaki te są niezwykle pożyteczne, dziennie zjadają nawet 20 000 owadów (głównie komarów).

18.06.2019r. o godz. 8.48 do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pojazdu, który bez udziału kierowcy wytoczył się z parkingu przy ulicy Marcinkowskiego i „zaparkował” na środku jezdni. Na szczęście nie doszło do żadnej kolizji. Dyżurny natychmiast skierował w ten rejon patrol. Gdy strażnicy przybyli na miejsce, okazało się, że całą sytuacje zauważył kierowca tego samochodu, który przebywał w pobliżu i natychmiast przestawił samochód „widmo” w inne miejsce. Tym razem nie zapomniał o zaciągnięciu hamulca ręcznego.

20.06.2019r. o godz. 0.35 dyżurny straży miejskiej otrzymał niepokojące zgłoszenie od mieszkanki bloku przy ulicy Okulickiego. Kobietę zaniepokoił hałas dobiegający z pobliskiego budynku. Zgłaszająca twierdziła, że ktoś uderza metalem o metal. Skierowany na miejsce patrol już z daleka słyszał głośne metaliczne odgłosy dobiegające ze wskazanego rejonu. Na miejscu jednak nikogo nie zastano. Okazało się, że całe zamieszanie wywołał wiatr. W rusztowanie ustawione na przyległym budynku uderzała metalowa, obluzowana klamra, którą była przymocowana do rusztowania siatka zabezpieczająca. Problem rozwiązano, prowizorycznie mocując siatkę.

20.06.2019r. o godz. 6.43 do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące nisko wiszącego przewodu w rejonie skrzyżowania ulicy Kołłątaja z ulicą Klonową. Rowerzysta jadący w tym rejonie zahaczył o wiszący przewód i przewrócił się, na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Patrol potwierdził zgłoszenie. Nie udało się ustalić właściciela feralnego kabla. Przybyłe na miejsce pogotowie energetyczne stwierdziło jedynie, że nie jest to przewód elektryczny. W związku z zaistniałym zagrożeniem w ruchu drogowym, przewód został wycięty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group