Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Muzealne Pociągi Specjalne – WYŻYKOWSKI i CUPRUM

Wtorek, 14 marca 2017, 17:32
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Muzealne Pociągi Specjalne – WYŻYKOWSKI i CUPRUM
Fot. organizatorzy
23 marca 1957 roku po kilku latach intensywnych poszukiwań zespół kierowany przez inż. Jana Wyżykowskiego natrafili na złoża rudy miedzi, jak się miało okazać – jedne z największych na świecie.

Muzealne Pociągi Specjalne w dniu 26 marca 2017 roku - WYŻYKOWSKI i CUPRUM.

Z okazji jubileuszu 60-lecia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku podjęło się organizacji Muzealnego Pociągu Specjalnego WYŻYKOWSKI. Najważniejszym punktem wizyty pociągu jest zwiedzanie Szybu Bolesław, pierwszego szybu w którym podjęto wydobycie miedzi.

Pociąg Wyżykowski ma za zadanie przybliżyć podróżnym to ważne i w jakimś sensie epokowe wydarzenie w gospodarczej historii regionu oraz podkreślić związki przemysłu i kolejnictwa.

W związku z wizytą parowozu TKt48-18 w Zagłębiu Miedziowym, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku zdecydowało się uruchomić drugi pociąg - CUPRUM - aby umożliwić mieszkańcom regionu podróż zabytkowym składem, prowadzonym przez autentyczny, zabytkowy parowóz. Pociąg połączy Lubin Górniczy z Legnicą.

Pociąg WYŻYKOWSKI i CUPRUM to dwa z ponad 100 zaplanowanych na 2017 rok - przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku - pociągów, które przez cały rok wyruszają na kolejowe szlaki nie tylko Dolnego Śląska, ale - całej Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group