Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Muzyczna altana

Wtorek, 1 sierpnia 2023, 15:10
Autor: red
Świdnica: Muzyczna altana
Fot. organizatorzy
Zapraszamy na cykl sierpniowych koncertów pt. „Muzyczna altana”. W każdą niedzielę punktualnie o godz. 16.00 w Parku Młodzieżowym usłyszymy lokalnych artystów.

W pierwszą niedzielę sierpnia wystąpią młodzi wokaliści z Akademii Rozwoju Talentów - Wiktoria Burek, Karol Cajzer, Julia Czyż, Julia Dudek, Zosia Gil, Gosia Komsza, Basia Rudnicka, Arthur Samuel i Oliwia Walicka. Zaśpiewają lekkie, przyjemne utwory w akustycznych aranżacjach. Usłyszymy m.in. covery artystów takich jak: Sanah, Dawida Podsiadło, Billie Eilish, Adele czy Eda Sheerana.

13 sierpnia w altanie zagości zespół Berkanan. To muzyczny duet Neo-Dark-Folkowy ze Świdnicy. Zespół tworzy muzykę z pogranicza Folku i Etno z domieszką muzyki filmowej z subtelną nutą elektroniki. Ich kompozycje to muzyka ilustracyjna, przez co mocno wpływa na wyobraźnię słuchacza. W wykonywanych podczas niedzielnego koncertu utworach usłyszymy akcenty muzyczne z różnych zakątków świata.

20 sierpnia wystąpi natomiast Mirosław Jabłoński – świdniczanin, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pedagog, kompozytor, aranżer i instrumentalista. Związany ze świdnickim środowiskiem muzycznym (praca w Państwowej Szkole Muzycznej i Młodzieżowym Domu Kultury). Liczne projekty z autorskimi kompozycjami, tworzone na potrzeby Dni Papieskich w Świdnicy, cykle koncertów „Osiecka”, „Kaczmarski”, „Grechuta”, adaptacja musicalu „Metro” i wiele innych. Na koncercie zaprezentowane zostaną kompozycje autorskie z płyty ”W cieniu katedry” oraz z nowego materiału opracowywanego na kolejny ”krążek” artysty.

27 sierpnia ponownie usłyszymy wokalistów z Akademii Rozwoju Talentów, którzy zaprezentują koncert „Po prostu żyj”, promujący ich autorską płytę.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydent Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej.

6 sierpnia Akademia Rozwoju Talentów
13 sierpnia Berkanan
20 sierpnia Mirosław Jabłoński
27 sierpnia Akademia Rozwoju Talentów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group