Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Muzyczna jesień

Niedziela, 16 października 2022, 7:43
Autor: red
Świdnica: Muzyczna jesień
Fot. organizatorzy
Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na serię jesiennych koncertów prezentujących szeroki przekrój gatunków muzycznych. W Klubie Bolko i sali teatralnej ŚOK wystąpi Vader, Słoń, WaluśKraksaKryzys i Ifi Ude.

Wydarzenia są częścią cyklu Świdnickich Recenzji Muzycznych (http://bit.ly/recenzjeSOK), podczas którego prezentowani są artyści polecani przez Świdniczan. Koncerty odbędą się dzięki tekstom nagrodzonym w konkursie organizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury i opisującym godne uwagi, zdaniem lokalnych fanów muzyki, płyty. Poniżej szczegóły:

VADER
19 listopada / 20:00 / Klub Bolko ŚOK

Koncert dzięki nagrodzonej recenzji Moniki Barańskiej, która o płycie Vader "Solitude In Madness" pisała: "Już od samego początku słychać, że tworząc ten album formacja sięgnęła do korzeni. Płyta wybucha niczym bomba atomowa utworem „Shock And Awe", który z powodzeniem mógłby znaleźć się na „De Profundis". Gdyby popsuć obecne umiejętności wokalne generała Wiwczarka mamy modelowy przykład utworu z drugiego wydawnictwa. Ale niech lepiej zostanie jak jest obecnie, ponieważ to co w tej chwili wokalnie prezentuje Piotr, jest co najmniej imponujące."

Szczegóły i bilety: https://sok.com.pl/wydarzenie/vader-koncert-thrash-death-metal/

SŁOŃ
26 listopada / 20:00 / Klub Bolko ŚOK

Koncert dzięki nagrodzonej recenzji Natalii Śliwy, która o płycie Słoń "Mutylator" pisała: "Zawadzki przenosi muzyczną fikcję literacką do nowego wymiaru. Wulgarne, obrażające, szczere – takie właśnie jest uniwersum postaci Słonia. Niezależnie od wieku, jego muzyka w każdym z nas wzbudzi chociaż nutę duszonego wewnątrz niepokoju. Twórczość Wojtka to wielka, bezpruderyjna satyra, akompaniowana przez ciężkie, nieregularne bity i gościnne udziały wielu wpływowych ludzi polskiego hip-hopu."

Szczegóły i bilety: https://sok.com.pl/wydarzenie/recenzje-muzyczne-slon-horror-rap/

WALUŚKRAKSAKRYZYS
10 grudnia / 20:00 / Klub Bolko ŚOK

Koncert dzięki nagrodzonej recenzji Anny Pastusiak, która o płycie WaluśKraksaKryzys "Atak" pisała: "Nowofalowy oddech, i podryg shoegaze'u, protest songi, a nawet fragmenty utrzymane w stylistyce rapowej. Mocne gitarowe brzmienie (będące na młodej polskiej scenie nadal w deficycie), żywa perkusja (która wyparła automat z pierwszego albumu „MiłyMłodyCzłowiek") i dynamiczny bas, budują tło, które niewątpliwie wynosi „poezję śpiewaną na petardzie" (jak artysta sam mówi o swojej twórczości), na wyższy poziom."

Szczegóły i bilety: https://sok.com.pl/wydarzenie/recenzje-muzyczne-waluskraksakryzys-rock/

IFI UDE
17 grudnia / 20:00 / sala teatralna ŚOK

Koncert dzięki nagrodzonej recenzji Anny Pastusiak, która o płycie Ifi Ude "Ludevo" pisała: „Ifi łączy w tym albumie różne techniki śpiewania – mamy tu i falset i sopran i szept, a także głosy dzieci i chórki. Teksty są proste i nieprzerysowane. Ważniejsza jest tu muzyka, która stanowi przepiękny przykład na to jak można połączyć dwie tak różne kultury [polską i nigeryjską] za pomocą muzyki etnicznej. Płyta ta to bardzo oryginalny folkowy „mix", w którym wokalistka jest bardzo sprawna i prawdziwa."

Szczegóły i bilety: https://sok.com.pl/wydarzenie/recenzje-muzyczne-ifi-ude-elektro-folk/

Bilety na wszystkie wydarzenia w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych są już dostępne w sprzedaży na stronie: https://bilety.sok.com.pl/ oraz w punktach sprzedaży bezpośredniej ŚOK (https://sok.com.pl/uslugi/sprzedaz-biletow/) Do 20 października obowiązuje promocyjna cena biletów na koncert Słonia a do 30 października taniej można kupić bilety na koncert Ifi Ude.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group