Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 640
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Muzyczna opowieść o wikingach

Czwartek, 4 lipca 2024, 11:43
Autor: red
Świdnica: Muzyczna opowieść o wikingach
Fot. organizatorzy
W piątek 5 lipca rusza trzecia edycja cyklu Muzyka Mi Leży, w ramach którego Świdnicki Ośrodek Kultury i Restauracja Łaźnia na kameralnej, plenerowej scenie w otoczeniu przyrody Parku Centralnego prezentują muzyków związanych ze Świdnicą.

Tym razem nordycki folk zagra Witold Kowaliszyn (ex-Tantua, Srednusha), niestrudzony świdnicki pasjonat muzyki dawnej. Razem z Pawłem Wolakiem współautor brzmienia grupy pod nazwą Skugge, w której na instrumentach dętych towarzyszy im Darek Piechowiak.

Ich twórczość to typowa dla X wieku opowieść skaldów przy użyciu epokowych instrumentów m.in. tagelharpy i śpiewu w języku staronordyckim. Tekstami pieśni są oryginalne wczesnośredniowieczne poematy, wiersze, przysłowia, a także fragmenty skandynawskich sag. Narracja w języku polskim, wprowadzająca słuchacza w realia i okoliczności każdego kolejnego utworu, pozwala lepiej zrozumieć surowe, brzmiące nieco archaicznie pieśni i towarzyszące im melodie.

Zapraszamy w piątek 5 lipca na godzinę 20:00 do ogrodu Restauracji Łaźnia. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury a wstęp na wydarzenie jest niebiletowany. Łaźnia zaprasza do rezerwacji stolików.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group