Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Muzyczne ferie

Czwartek, 31 stycznia 2013, 0:20
Aktualizacja: 0:22
Autor: red.
Lubachów: Muzyczne ferie
Fot. użyczone
Za nimi pierwsze dwa dni warsztatów wokalnych zorganizowanych przez Gminny Zespół Oświaty pod patronatem wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek. Mowa o 30. osobowej grupie miłośników muzyki, tańca i śpiewu, która tegoroczne ferie zimowe postanowiła spędzić w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

- Czas pobytu wypełniony jest optymalnie w związku z przygotowaniem materiału dźwiękowego na płytę, która stanowić będzie uwieńczenie pracy młodych artystów. Uczestnicy warsztatów pracują wytrwale nad emisją głosu, dykcją i artykulacją, zachowaniem scenicznym oraz interpretacją tekstów do piosenek. Jest to czas poświęcony również integracji i zabawie, przez co młodzież ucząca się w różnych miejscowościach gminy ma okazję się poznać i wymienić swoje doświadczenia sceniczne i wokalne. Instruktorzy i wychowawcy- Joanna Jaros, Dariusz Jaros, Lidia Bakalarczyk, Tadeusz Szarwaryn oraz gościnnie Mateusz Gancarczyk pragną podkreślić duże zaangażowanie uczestników w pracy nad materiałem warsztatowym, który powstaje z wykorzystaniem gminnego studia nagrań. Dzieci, młodzież oraz instruktorzy przesyłają gorące pozdrowienia wszystkim osobom, które umożliwiły naszym uczniom skorzystanie z tej formy wypoczynku feryjnego, a w szczególności pani wójt Teresie Mazurek, pani dyrektor GZO Marii Jaworskiej i rzecznikowi prasowemu Urzędu Gminy Januszowi Waligórze – relacjonuje Tadeusz Szarwaryn, pomysłodawca przedsięwzięcia i jeden z współprowadzących.

Warsztaty wokalne to nowość w tegorocznej ofercie zimowego wypoczynku. Do ich organizacji wykorzystano gminne studio nagrań, które gmina Świdnica pozyskała dzięki funduszom unijnym. W ramach projektu zakupiono m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

- Jest to pierwsze profesjonalne studio, gdzie wokaliści i wokalistki mogą realizować swoje nagrania, bowiem każdy człowiek interesuje się muzyką. W wielu sytuacjach przeszkodą, która uniemożliwia rozwój muzycznych talentów jest właśnie brak odpowiedniego zaplecza muzycznego. Mobilne studio jest kolejną alternatywą szczególnie dla dzieci i młodzieży na organizację wolnego czasu, który powinien być organizowany w sposób kreatywny. Musi być miejsce dla ludzi, którzy mają swoje pasje i chcą je realizować. Muzyka a wraz z nią piosenka, bezpośrednio rozwija wrażliwość estetyczną, umożliwia łatwiejsze poznawanie rzeczywistości, oparte na doznawaniu i przeżywaniu piękna. Wzbogaca naszą świadomość, zmysły, wyobraźnię i uczucia, uszlachetnia całą osobowość. Mam nadzieję, że ta nowa oferta gminy Świdnica zyska grono sympatyków i na stałe wpisze się w kalendarz zimowego wypoczynku. W najbliższy piątek, 1 lutego będę mogła osobiście przekonać się jaką mamy zdolną młodzież. Myślę, że po raz kolejny mile mnie zaskoczą – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group