Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Muzyka gra im w duszy

Wtorek, 14 maja 2013, 9:01
Autor: red.
Żarów: Muzyka gra im w duszy
Fot. UM Żarów
Żarowscy seniorzy potrafią aktywnie spędzać swój wolny czas. Nie tylko z pełnym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizują krajoznawcze wycieczki, ale pozwalają sobie również na odrobinę szaleństwa. Tak seniorzy także spędzali sobotnie popołudnie. Dużo dobrej zabawy, wspólny śpiew i wspaniała integracja panowała w sobotę, 11 maja w żarowskiej bibliotece podczas imprezy międzypokoleniowej, karaoke dla seniorów.

- Po raz drugi już seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, emeryci i sympatycy naszej placówki spotykają się na wieczorze karaoke. Wspólnie śpiewamy i doskonale się bawimy. Dzięki Programowi Rozwoju Bibliotek, w której udział wzięła nasza placówka, otrzymaliśmy grant w wysokości pięciu tysięcy złotych na realizację takiej imprezy. A wysoka frekwencja pokazuje tylko, jak wielkie jest zapotrzebowanie na takie uroczystości - mówiła dyrektor biblioteki w Żarowie Stanisława Biernacka.

W integracyjnej imprezie, ponad siedemdziesięciu seniorom towarzyszyli również zaproszeni goście. Wśród nich była sekretarz gminy Sylwia Pawlik, radna Rady Miejskiej Iwona Nieradka, dyrektor żarowskiego gimnazjum Helena Słowik oraz Ryszard Fidler z Gminnego Centrum Kultury i Sportu, który tradycyjnie pełnił rolę konferansjera. Swoją pomocą służyła także żarowska Młodzieżowa Rada Miejska. Tego dnia repertuar był różny, jednak najważniejsza była dobra zabawa, która towarzyszyła wszystkim do końca imprezy.

- Karaoke to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Jako emeryci mamy go nieco więcej i dobrze, że możemy go spożytkować na wspólnej integracji. Zostawiamy swoje problemy i zmartwienia, zawieramy nowe przyjaźnie i w dobrym klimacie muzyki z dawnych lat biesiadujemy do późnych godzin wieczornych. To dobrze, że w naszej gminie jest tylu oddanych i zaangażowanych ludzi. To tylko dobry prognostyk na przyszłość - cieszyła się studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku Janina Zajko-Ignatowicz.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group