Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Muzyka patriotyczna

Środa, 27 kwietnia 2022, 17:21
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Muzyka patriotyczna
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Polska skrzypaczka YLO Violin i włoski tenor Sergio Bettas zaprezentują najpiękniejsze utwory muzyki patriotycznej, sakralnej i filmowej. Artyści wystąpią w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Jaworzynie Śląskiej we wtorek 3 maja. Rozpoczęcie koncertu planowane jest na godzinę 12:00, po mszy świętej. Wstęp wolny.

YLO Violin, czyli Ilona Perz-Golka, to utalentowana polska skrzypaczka i kompozytorka – urzeka publiczność swoją muzyką, wdziękiem i talentem. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym, a także Konserwatorium w Holandii. W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami. Występowała na całym świecie. W 2020 roku, wraz z promocją swej pierwszej płyty „Timeless”, można było ją usłyszeć na największych scenach w kraju i za granicą oraz transmisjach internetowych, telewizyjnych i radiowych w nowatorskim projekcie muzycznym „YLO Violin Symfonicznie”. W marcu tego roku została wyróżniona prestiżową nagrodą dla „wybitnej skrzypaczki i dobroczyńcy roku” w konkursie Polish Businesswomen Awards magazynu „Businesswoman & Life”.

Sergio Bettas to włoski tenor, urodzony w Ferrarze we Włoszech. Muzyka od zawsze wypełniała jego życie. Zaczynał od gry na instrumentach. Pasję do śpiewu odkrył w sobie nieco później. Jest absolwentem Konserwatorium Sztuki Śpiewu w Ferrarze (Conservatorio Statale di Musica Girolamo Frescobaldi di Ferrara). Swój warsztat wokalny doskonalił również u znanego włoskiego śpiewaka operowego Nazzareno Antinori’ego. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Teatro Regio w Parmie. Debiutował w 2006 roku rolą Manrico w Trubadurze Verdiego. W 2008 roku przyjechał do Polski i podjął współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie. Na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej występował w klasykach operowych takich jak: Aida, Traviata, Otello, Halka, Straszny Dwór czy Madame Butterfly. Mimo wieloletniego doświadczenia, ciągle doskonali swój warsztat pracy (obecnie u boku Jolanty Janucik – prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie). Jak podkreśla, piękny głos to nie wszystko, najważniejsze są emocje przekazywane innym. Dlatego w 2013 roku rozpoczął karierę solową. Koncertuje w całej Polsce, śpiewając zarówno utwory z klasycznego repertuaru operowego, jak i z nurtu muzyki rozrywkowej. Występy na scenie to jego żywioł. Angażował się w wiele akcji charytatywnych, m.in. w koncert „Kochaj AMAtrice, z którego dochód został przeznaczony na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech”. W 2018 roku jako jeden z trzech solistów (tenor), wziął udział w Koncercie Jubileuszowym Chóru Miasta Garwolina (Msza G-dur F. Schuberta). W 2019 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta zatytułowana „Solo Amore”. W swoich koncertach, przy akompaniamencie pianina, wykonuje utwory z repertuaru takich artystów, jak m.in. Frank Sinatra, Dean Martin, Elvis Presley, Andrea Bocelli.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group