Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Muzyki się nie słucha, muzykę się smakuje

Niedziela, 29 sierpnia 2010, 16:40
Aktualizacja: 16:42
Autor: Daga
Świdnica: Muzyki się nie słucha, muzykę się smakuje
Fot. Daga
W przypadku Wrocławskiej Orkiestry Barokowej muzyki się nie słucha, muzykę się smakuje. Warto delektować się każdym dźwiękiem. Tak właśnie można opisać wczorajszy koncert zespołu w sali teatralnej świdnickiego ośrodka kultury.

Koncert rozpoczął się o godzinie 20.00. Mimo że muzycy grali na zabytkowych instrumentach, to w ich muzyce czuć było fascynującą energię i świeżość. Barok, jako epoka cechuje się pompatycznością, jej charakter jest pełen dumy i elegancji. To samo można powiedzieć o dźwiękach, które wczoraj wypełniły salę koncertową. Frywolne dźwięki fletu przeplatały się z dumnym brzmieniem kontrabasu i fagotu. Z lewej strony sceny skrzypce prowadziły muzyczny dialog z wiolonczelą, na której grał lider orkiestry Jarosław Thiel. Delikatne pauzy w symfoniach były niczym cisza przed burzą. Nastrój utworów zmieniał się z delikatnego i harmonijnego w ostry i energiczny. Pojęcie muzyki klasycznej nabrało nowego znaczenia. Widać było, że ludzie mimo późnej pory z chęcią słuchali każdego dźwięku.

- Bardzo mi się podobało. Nie znam się na takiej muzyce dobrze, ale lubię przyjść i posłuchać. Ogólnie było bardzo przyjemnie.- mówi Jadwiga, mieszkanka Świdnicy.

Każdy utwór kończył się ogromnymi brawami. Dla tych, którzy niestety nie mieli okazji zobaczyć i posłuchać Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, mamy dobrą wiadomość. Dziś we Wrocławiu o godzinie 20.00 rozpocznie się, niestety już ostatni koncert w ramach Forum Musicum 2010 – „La Fortuna – Dama z Łasiczką”. Będzie to historia słynnego obrazu Leonarda da Vinci w wykonaniu baletu dworskiego „Cracovia Danaza” – Romana Agnel. Przedstawienie miało być w Parku Południowym, jednak z przyczyn obiektywnych zostało przeniesione do Oratorium Marianum. Wstęp oczywiście wolny, więc zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group