Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: "My z niego wszyscy..." – pamięć o bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego

Czwartek, 25 września 2014, 13:56
Aktualizacja: 13:59
Autor: red.
Świebodzice: "My z niego wszyscy..." – pamięć o bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego
Fot. UM Świebodzice
W sobotę, 27 września, minie 75 lat od momentu rozpoczęcia tworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego – konspiracyjnych struktur istniejących podczas II wojny światowej i podlegających Rządowi RP na uchodźstwie, których celem był opór wobec okupantów i przygotowanie rządowi warunków do objęcia władzy w wyzwolonej Polsce.

W związku z inicjatywą Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, by z okazji tej chlubnej rocznicy zorganizować lokalne uroczystości przypominające o wielkim dziele naszych rodaków, Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz dyrekcja Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków zapraszają wszystkich mieszkańców na miejskie obchody 75. rocznicy tworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość odbędzie się w piątek, 26 września, o godz. 12:00 w budynku szkoły przy ul. Piłsudskiego 28 (sala gimnastyczna). W sobotę, 27 września, o godz. 18:00 w parafii pw. św. Mikołaja odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny, do udziału w której także zachęcamy. Z kolei przed mszą, o godz. 17:15 na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów na grobach Aliny Mizerskiej i Władysława Supronia - świebodziczan, członków Polskiego Państwa Podziemnego.

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy, w geście pamięci o poległych, dziękczynienia za ich heroiczną walkę o wolność i solidarności z ideą niepodległości, wywieśmy na swoich domach flagi, a na grobach bohaterów zapalmy symboliczne znicze. Pokażmy, że pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group