Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłaków: Mysłaków gospodarzem Święta Plonów gminy Marcinowice

Piątek, 17 sierpnia 2018, 11:17
Aktualizacja: 11:20
Autor: red
Mysłaków: Mysłaków gospodarzem Święta Plonów gminy Marcinowice
Fot. organizatorzy
Tegoroczne Święto Plonów w gminie Marcinowice odbędzie się 2 września w Mysłakowie.

Dożynki obfitować będą w liczne atrakcje, a organizatorzy spodziewają się doskonałej frekwencji. Nad przygotowaniami czuwają wójt gminy Władysław Gołębiowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk oraz tegoroczny gospodarz – sołectwo Mysłaków na czele z sołtysem Emanuelą Gerus oraz radną Iwoną Wiśniewską.

- Jestem pewien, że tegoroczne dożynki będą wyjątkowe. Sołectwo Mysłaków niejednokrotnie pokazało, że organizacją i zaangażowaniem mieszkańców wspaniale potrafi zaprezentować swoją miejscowość jak i całą gminę – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski

Część oficjalna rozpocznie się o godz. 14.00 Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Katarzyny w Mysłakowie. Spod kościoła wyruszy korowód dożynkowy, który przemaszeruje na boisko sportowe, gdzie odbędzie się misterium chleba, po którym nastąpi dożynkowy koncert zespołu „Akacjowe Śpiewule”. Wójt gminy Marcinowice nagrodzi również sołectwa, które na uroczystość przygotują kosze i wieńce dożynkowe.

O podniebienia uczestników podczas dożynek zadbają sołectwa i stowarzyszenia z gminy Marcinowice. Ze swoimi przysmakami zaprezentują się miejscowości Mysłaków, Szczepanów, Klecin, Biała, Marcinowice, a także Klub Seniora z Kątek, Stowarzyszenie Krzewienia Trzeźwości „Jasny Horyzont”, zespół Akacjowe Śpiewule i UKS Marcinowice. Wśród potraw pojawią się danie myśliwskie, pierogi, gulasz z dzika, kaszanka, gołąbki, bigos, grochówka, golonka, gofry, lemoniada, pyszne swojskie ciasto i wiele innych rarytasów.

Muzyczną rozrywkę już od godziny 19.00 zapewni zespół „Zajefajni”. Ciąg dalszy zabawy przy muzyce nastąpi z zespołem „Mi’aDor”, który rozgrzewał będzie dożynkową publiczność do północy.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. Miejsce imprezy tradycyjnie podzielone będzie na kilka stref, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Na najmłodszych czeka Strefa Zabawy, a w niej dmuchane zamki i zjeżdżalnie, kule wodne, animatorzy zabaw dla dzieci. Na dzieci czeka również zagroda, w której do obejrzenia będą wiejskie zwierzęta. Strefa Zdrowia to zaproszenie dla wszystkich mieszkańców do bezpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy w specjalnie podstawionym na ten czas osteobusie. Na miejscu stanie również słuchobus, w którym bezpłatnie będzie można zbadać słuch. Dodatkowo dostępne będą badania poziomu cukru, cholesterolu, pomiary ciśnienia tętniczego. Dla rolników uruchomiona zostanie Strefa Agro, gdzie swoje produkty zaprezentują firmy z branży rolnej. Specjaliści udzielą informacji dotyczących sprzętu rolniczego jak i środków uprawy roślin.

Ramowy program Dożynek Gminny 2018 w Mysłakowie:

14.00 – Msza Święta dziękczynna w kościele pw. Świętej Katarzyny w Mysłakowie, uroczysty korowód dożynkowy na boisko sportowe

15.30 – Wystąpienie wójta gminy Marcinowice i zaproszonych gości, obrzęd dzielenia chlebem

16.00 – Część artystyczna, prezentacje sołectw

17.30 – Koncert czeskiego zespołu z Mikroregionu Lazenskiego

19.00 – Koncert zespołu „Zajefajni”

20.30-24.00 – Zabawa taneczna z zespołem „Mi’aDor”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group