Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: MZEC – Gazelą Biznesu

Środa, 18 lutego 2015, 13:14
Aktualizacja: 13:16
Autor: red.
Świdnica: MZEC – Gazelą Biznesu
Fot. użyczone
Już kolejny raz Ryszard Sobański, prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Świdnicy, odebrał dla kierowanego przez siebie przedsiębiorstwa tytuł Gazeli Biznesu nadawany przez dziennik „Puls Biznesu” najdynamiczniej rozwijającym się małym i średnim firmom.

Uroczystość wręczenia tytułów Gazeli Biznesu 2015 odbyła się 17 lutego na stadionie we Wrocławiu, a oprócz świdnickiego MZEC-u wśród laureatów tego zaszczytnego tytułu znalazła się tylko jeszcze jedna firma ciepłownicza na Dolnym Śląsku.

– Cieszę się, bo to już kolejna Gazela Biznesu – mówi Ryszard Sobański, prezes MZEC-u. – Potwierdza to nasze niezmienne dobre wyniki, zwłaszcza że w tym rankingu oceniane są obiektywne wyniki ekonomiczne firmy, takie jak na przykład poprawa zysku. Nam udaje się je osiągać i dzięki temu rozwijać przedsiębiorstwo poprzez konsekwentne obniżanie kosztów.

Przychody MZEC-u ze sprzedaży ciepła od lat nie zwiększają się i mimo że poprzedni sezon zimowy, który wchodził w zakres badania „Pulsu Biznesu”, z punktu widzenia ciepłowników nie należał do rentownych, w obecnym wprowadzono nawet niewielką obniżkę cen. – To wynik i twardych negocjacji cen węgla, i częściowej likwidacji naszego majątku, i obniżenia cen energii elektrycznej, ale też opracowanego przez nas programu dobrowolnych odejść pracowników, z którego skorzystało kilkanaście osób – wylicza prezes.

Świdnicka ciepłownia prowadzi konsekwentną politykę oszczędnościową. M.in. w zeszłym roku, dzięki wykonanym inwestycjom, otrzymał tzw. białe certyfikaty. – Pozyskane z tego tytułu oszczędności stanowią wartość 214 tys. zł – dodaje Ryszard Sobański. – Dzięki temu, że zrealizowaliśmy te zadania, nasza ciepłownia uzyskała oszczędność energii, która wprost przekłada się na obniżenie ceny ciepła, jak również świadectwa efektywności zwalniające z opłaty zastępczej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group