Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jawor: Na Dolnym Śląsku nie ma mocnych na „Mechanika”

Sobota, 2 marca 2013, 0:32
Aktualizacja: 0:34
Autor: MDvR
Jawor: Na Dolnym Śląsku nie ma mocnych na „Mechanika”
Stoją na zdjęciu od lewej, opiekun Radosław Szalecki, Patrick Piotrowski kl 4 aT, Wojciech Furmankiewicz kl 4 cT, Tomasz Janikowski kl 3 aT, Norbert Zieliński kl 4 cT, Adrian Durma kl 4 dT, w dolnym rzędzie od lewej: Wojciech Szuba k 4 dT, Wojciech Sławński kl 3cT, Przemysław Osienienko kl 3aT, Piotr Machowski kl 2bT, Mateusz Kołodziej kl 3cT.
Fot. użyczone
Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy odniósł w czwartek 28 lutego fantastyczne zwycięstwo w Dolnośląskich Zawodach Finałowych w piłce nożnej halowej i jest obecnie najlepszą drużyną szkół średnich na Dolnym Śląsku. Od wielu lat „Mechanik” nie mógł się cieszyć tak ogromnym sukcesem sportowym. Dodatkowo nagrodą indywidualną uhonorowano Wojtka Szubę, którego uznano najlepszym zawodnikiem turnieju.

Tydzień temu nasza szkoła wygrała Finał Strefy Wałbrzyskiej i awansowała do Zawodów Dolnośląskich. W Jaworze stawiły się cztery najlepsze drużyny, zwycięzcy każdej ze stref: wałbrzyskiej, czyli Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy, legnickiej- PCKZ Jawor (gospodarz turnieju), wrocławskiej - ZS nr 2 z Oławy i jeleniogórskiej - ZSZiO Kamienna Góra. Wyjazd sfinansowała Rada Rodziców działająca przy naszej szkole.

- Po losowaniu okazało się, że zaczynamy turniej z gospodarzami zawodów. Bardzo trudny rywal prowadził 1-0, jednak wytrzymaliśmy presję i ostatecznie 3 punkty trafiły do Mechanika. Wynik 2-1 dla nas był znakomitym otwarciem, jak się później okazało, decydującym. Po dwóch meczach przerwy i zregenerowaniu sił graliśmy z drużyną z Oławy. Wynik 6-0 dla nas mówi wszystko. W ostatnim meczu turnieju ze szkołą z Kamiennej Góry wystarczał nam remis. Mimo czerwonej kartki dla naszego zawodnika i przymusowej gry w osłabieniu, nasze zwycięstwo 2-1 było jak najbardziej zasłużone. Stało się to, na co wszyscy po cichu liczyliśmy. W tym roku na Dolnym Śląsku nie ma lepszych w halówkę niż Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy. W ocenie wszystkich zasłużenie wygraliśmy turniej. Dochodząc do końcowego sukcesu, wygraliśmy wszystkie mecze. Nasza drużyna grała wspaniale, z pełnym poświęceniem, determinacją i pasją. Chłopcy dawali z siebie wszystko, walcząc o sukces i pokazując prawdziwego sportowego ducha rywalizacji i woli zwycięstwa. Drużyna jest bardzo dobrze przygotowana i stanowi świetnie zgrany zespół. Jest to niewątpliwa zasługa opiekuna drużyny pana Radosława Szaleckiego. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – relacjonuje przebieg turnieju Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, rzecznika „Mechanika”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group