Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Jelenia Góra/Szklarska Poręba/Zgorzelec: Na Dolnym Śląsku rusza cykl imprez Dirt Town Cup

Czwartek, 26 maja 2011, 11:11
Aktualizacja: 15:36
Autor: MDvR
Wałbrzych/Jelenia Góra/Szklarska Poręba/Zgorzelec: Na Dolnym Śląsku rusza cykl imprez Dirt Town Cup
Fot. użyczone
Dirt Town Cup to jedyny w Polsce cykl imprez w dircie rowerowym, ekstremalnej dyscyplinie sportowej polegającej na skokach na bicyklach na ziemnych hopach. W czterech miastach – Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie i Zgorzelcu – powstaną wielkie tory ziemne z elementami drewnianymi oraz wysokie najazdy startowe.

Na nich pojawią się najlepsi krajowi i zagraniczni zawodnicy w tej coraz bardziej popularnej odmianie kolarstwa grawitacyjnego i będą prezentować karkołomne rowerowe sztuczki w powietrzu. Całość będzie oceniana przez profesjonalne jury, a towarzyszyć będzie zawodom energetyczna muzyka oraz zawodowy komentarz.

Pierwsza edycja cyklu odbędzie się już niedługo, bo w sobotę 4 czerwca w Wałbrzychu. Miejscem spotkania zawodników i publiki będzie parking przy Galerii Victoria. Imprezę zaczniemy o 11.00, a na finały zapraszamy o 15.00. W przerwach muzyką zajmie się znany z poprzednich edycji imprezy DJ TomTom, a dla chętnych otwarty będzie tor pumptrack (specjalna drewniana konstrukcja do nauki jazdy po muldach) i basen z gąbkami do ćwiczenia ewolucji. Tych, którzy wolą tylko patrzeć powinny zainteresować pokazy cyklotrialu (skoki na paletach oraz nad poprzeczką) znanego zawodnika Marcina Bugajewskiego.

Na kolejne imprezy z cyklu Dirt Town Cup zapraszamy do Jeleniej Góry 25 czerwca, gdzie odbędzie się jedyna w naszym kraju impreza z certyfikatem międzynarodowej organizacji FMBA w ramach cyklu FMB World Tour 2011 – www.fmbworldtour.com. Później przeniesiemy się do Szklarskiej Poręby, gdzie odbędą się zawody 13 sierpnia. Zwieńczeniem cyklu będzie impreza 20 sierpnia w Zgorzelcu.

Edycja wałbrzyska będzie mogła się odbyć dzięki pomocy Miasta Wałbrzych i Galerii Victoria. Sponsorem głównym cyklu jest producent telefonów komórkowych LG, patronami medialnymi są Magazyn Rowerowych Grawitacji Bike Action, telewizja Extreme Sport Channel oraz portale internetowe joy-ride.pl i 43ride.com.

Wszystkie informacje o imprezie i całym cyklu dostępne są na stronie www.dirttown.pl oraz na profilu na Facebooku – www.facebook.com/dirttown.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group