Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Na drogowych piratów

Środa, 6 kwietnia 2022, 11:38
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Na drogowych piratów
Fot. Gmina Świdnica
Dzięki zaangażowaniu władz gminy Świdnica w poprawę bezpieczeństwa na drogach, świdnicka drogówka zyskała nowe narzędzie do walki z piratami drogowymi.

Od kilkunastu dni policyjne kontrole odbywają się z użyciem specjalistycznego oświetlenia do miernika prędkości TruCAM II. Co ciekawe, nowe urządzenie ma zarówno tryb nocny, jak i funkcję automatycznego ustawiania ostrości. Zatem kierowcy muszą mieć się na baczności, nie tylko w dzień ale i w nocy. TruCAM II ma możliwość namierzenia pojazdu z odległości do 1200 metrów. Może pracować zarówno w czasie ostrej zimy, jak i bardzo wysokiej temperatury – od -30 st. C do +60 st. C.

Jak informuje zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy Szymon Szczepaniak kontrole prędkości na terenie gminy Świdnica prowadzone są na podstawie analizy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miernik wraz z oświetleniem używany jest w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz tam, gdzie kierowcy najczęściej przekraczają dopuszczalną prędkość.

Tylko w ostatnich 2 tygodniach marca br. na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, znajdujących się w granicach administracyjnych gminy odnotowano 115 wykroczeń dot. przekroczenia dozwolonej prędkości. Do pomiarów wykorzystano specjalistyczne oświetlenie miernika prędkości TruCAM II, którego zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu władz gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group