Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1217
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Na dzieci i seniorów

Piątek, 6 marca 2020, 15:00
Autor: red
Świdnica: Na dzieci i seniorów
Fot. UM Świdnica
Świdnica konsekwentnie rozwija swoją politykę społeczną w oparciu o środki zewnętrzne. Miasto otrzyma w tym roku ponad 800 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programów „Senior +” i „Maluch +”.

Na utworzenie i wyposażenie nowego klubu seniora przyznano gminie 150 tys. zł. Natomiast na zapewnie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior-Wigor” – 468 tys. zł, a na oba miejskie żłobki – ponad 186 tys. zł.

- Miasto pozyskuje coraz większe środki na wsparcie wielu działań skierowanych do najbardziej potrzebujących grup społecznych. Można powiedzieć, że Świdnica przoduje w tej dziedzinie już w skali Polski - mówi Beata Moskal- Słaniewska, prezydent miasta.

W ramach otrzymanych środków 125 tys. zł przeznaczone zostanie na remont pomieszczeń w budynku przy ul. Malinowej 2, w części przeznaczonej na klub seniora. Natomiast 25 tys. zł przewidziano na wyposażenie placówki. W Świdnicy działają obecnie trzy miejskie kluby seniora, z których dwa prowadzone są przez organizacje pozarządowe. Powstający nowy klub został zlokalizowany na Kraszowicach, dzielnicy oddalonej od centrum miasta, dzięki temu seniorzy z tego osiedla będą mieli ułatwiony dostęp do oferty miasta w zakresie spędzania wolnego czasu. Przyczyni się to także do zwiększenia aktywności świdnickich seniorów.

Dzięki dofinansowaniu Dzienny Dom „Senior-Wigor” zwiększy zakres oferty zajęciowej oraz poprawi jakość świadczonych usług. Przypomnieć należy, iż w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 placówka uzyskała już ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Od 2016 roku, w ramach programu „Maluch +” Świdnica otrzymuje także dofinansowanie na funkcjonowanie miejsc w żłobkach miejskich. Łącznie z otrzymaną w tym roku dotacją jest to już ponad 800 tys. zł. Dzięki temu żłobki mogą poszerzać ofertę zajęć dla najmłodszych dzieci oraz zapewnić im lepsze warunki przebywania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group