Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Na kiermasz wielkanocny do żarowskiego gimnazjum

Czwartek, 26 marca 2015, 13:06
Aktualizacja: 15:08
Autor: red.
Żarów: Na kiermasz wielkanocny do żarowskiego gimnazjum
Fot. UM Żarów
Stroiki, zajączki, pisanki, kraszanki i wielkanocne wypieki. Wszystkie te ozdoby i produkty już niedługo zagoszczą na naszych wielkanocnych stołach. W niedzielę, 29 marca mieszkańcy Żarowa będą mogli poczuć ten przedświąteczny klimat.

Po raz drugi już, w żarowskim gimnazjum odbędzie się kiermasz wielkanocny organizowany przez Lokalną Grupę Działania "Szlakiem Granitu", na którym oprócz Żarowa zaprezentują się również goście z Dobromierza, Jaworzyny Śląskiej, miejscowości Kostomłoty, Strzegomia, Świdnicy i Udanina. - Pisanki, świąteczne stroiki, tradycyjna babka, makowiec i artystyczne rękodzieła to wszystko już w niedzielę palmową. Zapraszamy na wielkanocny kiermasz do Żarowa i na wysyp regionalnych przysmaków. Przedświąteczne kiermasze to już tradycja w naszej gminie. Oprócz wyrobów regionalnych oraz kulinarnych specjałów, pojawią się także unikatowe ozdoby wielkanocne oraz wiosenne - podkreśla Helena Słowik, dyrektor gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie i koordynatorka świątecznego jarmarku.

Na odwiedzających tego dnia żarowskie gimnazjum czekać będzie również wystawa przygotowana przez Gminne Centrum Kultury i Sportu. Mieszkańcy podziwiać będą mogli najpiękniejsze pisanki-kraszanki, serwety oraz spróbować świątecznych wypieków. Rozstrzygnięcie XXI konkursu "Tradycje Wielkanocne" organizatorzy zaplanowali w godz. 12.00-13.30.

Kiermasz Wielkanocny LGD "Szlakiem Granitu" (godz. 10.00-16.00)

XXI Konkurs "Tradycje Wielkanocne" (godz. 12.00-13.30)

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group