Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Na laboratoria przyszłości

Piątek, 10 grudnia 2021, 7:37
Autor: red
Gmina Żarów: Na laboratoria przyszłości
Fot. organizatorzy
Gmina Żarów pozyskała 311 100,00 złotych dofinansowania na realizację rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym przez pracowników Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie, do szkół podstawowych trafi sprzęt, w ramach którego szkolne zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Wśród nich drukarki 3D, sprzęt audio-wideo, mikrokontrolery, gogle VR, nowoczesne mikroskopy.

Nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” trafi do wszystkich szkół, którym organem prowadzącym jest gmina Żarów. Maksymalna kwota wsparcia przyznanego szkołom jest uzależniona od ilości uczniów w danej jednostce. Do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie trafi 211 100,00 złotych, Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach – 60 000,00 złotych, Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach – 30 000,00 złotych.

Przyznane wsparcie finansowe pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i stanowi 100% kwoty przeznaczonej na realizację programu.

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group