Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Na nich zawsze możemy liczyć

Czwartek, 25 stycznia 2018, 9:45
Aktualizacja: 12:47
Autor: red
Świebodzice: Na nich zawsze możemy liczyć
Fot. UM Świebodzice
Nie opuszczają żadnej zbiórki, chętnie dzielą się tym, co mają najcenniejsze i nie oczekują za to żadnych podziękowań. Ale one się im należą.

Świebodziccy krwiodawcy to grupa ludzi, którzy krwiodawstwo traktują jak coś powszedniego i normalnego, zachęcając do oddawania krwi także swoich bliskich, dzieci, przyjaciół. Włączając się w organizację cyklicznych zbiórek krwi popularyzują krwiodawstwo w Świebodzicach i przyciągają do siebie coraz większą liczbę osób.

Ostatnia zbiórka krwi miała miejsce w środę, 24 stycznia. W zaparkowanym pod ratuszem krwiobusie pojawiło się 14 osób, z czego 11 mogło oddać krew. Na wszystkich czekały jak zawsze słodkości od ZPC Śnieżka, a także kawa i herbata.

I to nie jest jedyny akcent związany z ideą krwiodawstwa tego dnia. Po południu Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz zaprosił na spotkanie grupę krwiodawców, którzy oddali w ciągu roku największą ilość krwi i zwyciężyli w konkursie organizowanym przez HDK właśnie na największą ilość oddanej krwi.

Są to świebodziczanie: Beata Kuzera, Nela Grzelak, Robert Prokop i Ireneusz Stelmach,. W spotkaniu wzięła także udział Katarzyna Młynarkiewicz Prezes Klubu HDK w Świebodzicach.
- Państwa gest, to, co robicie dla innych oddając krew, zasługuje na najwyższą wdzięczność i szacunek – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, obdarowując zaproszonych upominkami i podziękowaniami. Nagrody ufundowały firmy: Schneider Electric Polska Sp. z o.o,. Oddział w Świebodzicach, która od dwóch lat wspiera akcje poboru krwi w naszym mieście, ZPC Śnieżka oraz Burmistrz Miasta Świebodzice. Szefowa Klubu HDK otrzymała od pana burmistrza piękny bukiet kwiatów.

A jeśli chodzi o nasze miasto i świebodzickich krwiodawców – rzeczywiście, jest za co dziękować. Jesteśmy na bardzo wysokiej pozycji w województwie dolnośląskim, jeśli chodzi o oddawanie krwi.

Dobrze obrazują to liczby.

W 2017 roku odbyło się 13 zbiórek krwi, w których krew oddały 322 osoby (zarejestrowanych było 376); podczas rekordowej akcji krew oddały aż 34 osoby.

W sumie w 2017 roku świebodziczanie oddali 144,900 litra krwi. To wspaniały wynik, wielkie gratulacje i podziękowanie dla krwiodawców.

I oczywiście nie zwalniamy tempa w pomaganiu, w 2018 roku organizowane będą kolejne zbiórki, jak zawsze we współpracy z Urzędem Miejskim w Świebodzicach i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
Najbliższa już 14 lutego – czyli w Walentynki, stąd nazwa „Zakochani w pomaganiu”. Zapraszamy szczególnie pary – będą dla nich walentynkowe niespodzianki od burmistrza Bogdana Kożuchowicza, a akcja odbędzie się w nowym miejscu – w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ul. Żeromskiego 13-15.

Zapraszamy w godz. 9:00-13:00.

A oto szczegółowy terminarz tegorocznych zbiórek krwi:

Miejski Dom Kultury: 11.04, 13.06, 8.08, 10.10, 12.12

Mobilny Punkt Poboru (krwiobus pod ratuszem): 28.03, 30.05, 25.07, 19.09, 21.11

Dni Świebodzic – 16 lub 17 czerwca

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group