Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1015
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Na placu budowy basenu

Niedziela, 2 listopada 2014, 18:03
Aktualizacja: 18:05
Autor: red.
Żarów: Na placu budowy basenu
Fot. UM Żarów
Teren budowy basenu w Żarowie zmienia się coraz bardziej. Gołym okiem widać, że inwestycja nabiera zupełnie nowego wyglądu. I choć, do końcowego efektu jest jeszcze daleko, budowa jest już na bardzo zaawansowanym etapie. Dziś na teren budowy została przywieziona konstrukcja dachowa i początkiem przyszłego tygodnia obiekt zostanie przykryty dachem.

- Przygotowujemy w tej chwili całą konstrukcję basenową, aby przykryć ją dachem. W poniedziałek monterzy będą już montować dach. Basen zostanie zadaszony - mówi Andrzej Pasternak pełniący obowiązki kierownika budowy firmy R-BUD.

Kompleks pływacki, który powstaje w tym miejscu będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów. Do dyspozycji mieszkańców, obok głównej niecki będzie również brodzik, jacuzzi i wiele atrakcji dla najmłodszych. Pływalnia spełni także rolę miejsca do nauki pływania, którego tak bardzo w Żarowie brakowało. - Przystępujemy już do montażu dachu i jeśli tylko pogoda na to pozwoli, w tym roku będzie przygotowane pełne pokrycie połaci dachowej. Nie mam żadnych wątpliwości, że basen to najbardziej oczekiwana inwestycja dla mieszkańców gminy i należy ją jak najszybciej dokończyć. Pieniądze na to zadanie są zabezpieczone, a wypłacane w transzach, zgodnie z podpisaną umową. Budowa basenu zakończy się w 2016 roku. Tak zakłada umowa z Ministerstwem Sportu - zaznacza burmistrz Leszek Michalak.

Tak nowoczesny obiekt kosztować będzie ponad 9 milionów złotych. Współfinansowany jest również środkami finansowymi pozyskanymi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Przypomnijmy, że gmina Żarów pozyskała na ten cel 2,5 miliona złotych. Najwięcej, spośród wszystkich gmin ubiegających się o wsparcie finansowe na tego typu inwestycje sportowe. Budowa basenu planowo ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2016 roku.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group