Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Na Pol’and’Rock Festiwal autobusem

Wtorek, 18 czerwca 2019, 9:56
Aktualizacja: Piątek, 21 czerwca 2019, 10:02
Autor: red
Świdnica: Na Pol’and’Rock Festiwal autobusem
Fot. organizatorzy
Przewozy Regionalne nie uruchomią w tym roku specjalnych pociągów do Kostrzyna nad Odrą, gdzie od lat odbywał się Przystanek Woodstock, dziś nazywany Pol’and’Rock Festiwal.

Organizatorzy największej imprezy muzycznej w kraju, już po decyzji Przewozów Regionalnych zaapelowali do uczestników festiwalu o wzajemną pomoc w dotarciu na miejsce. Na ich apel pozytywnie odpowiedzieli Prezydent Miasta Świdnica, Beata Moskal-Słaniewska oraz Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Tomasz Kurzawa.

Ze Świdnicy „woodstockowicze” dojadą na Pol’and’Rock Festiwal specjalnymi autobusami, które zapewni miejski przewoźnik. Pozwoli to wszystkim chętnym z terenu powiatu świdnickiego na bezpieczne dotarcie oraz powrót z Kostrzyna.
- Jak wiele osób w Polsce zbulwersowała nas decyzja Przewozów Regionalnych, jednej z części dawnej PKP, o wstrzymaniu w tym roku dodatkowych pociągów, które bezpiecznie od lat dowoziły na miejsce uczestników festiwalu. Ale cóż – trzeba powiedzieć „trudno” i po prostu rozwiązać problem. Rozwiążemy go razem z Tobą. Z satysfakcją słyszymy o samorządach wojewódzkich, które uruchamiają dodatkowe przejazdy kolejowe w ramach swoich możliwości. Nie mamy wpływu na kolej, ale mamy własną spółkę komunikacyjną, która z chęcią pomoże dowieźć młodych ludzi do Kostrzyna – napisała w liście do Jerzego Owsiaka, prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie na miejsce festiwalu. Opłata za przejazd będzie symboliczna – 20 zł w jedną stronę lub 40 zł w obydwie. Autobus wyjedzie ze Świdnicy 1 sierpnia o godz. 8.30 z Centrum Przesiadkowego przy ul. Kolejowej. Podróż potrwa około 5 godzin. Powrót zaplanowano 4 sierpnia o godz. 10.00. Od dziś prowadzone są zapisy pod adresem Polandrock@um.swidnica.pl bądź telefonicznie pod numerem (74) 856 28 45. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych wyjazdem do kontaktu, gwarantując bezpieczny dojazd do Kostrzyna nad Odrą.

Udział w zorganizowanym przejeździe równoznaczny jest z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Urząd Miejski w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group