Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na pomoc bezdomnym

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 29 listopada 2015, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 listopada 2015, 7:13
Autor: opr.red.
Fot. www.sm.swidnica.pl
Straż Miejska w Świdnicy podobnie jak w latach ubiegłych intensyfikuje działania nakierowane na pomoc osobom bezdomnym. Szczególnie pora jesienno–zimowa to najcięższy okres w egzystencji takich osób.

Dlatego też strażnicy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej prowadzą cyklicznie kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Te są dobrze znane strażnikom i każdorazowo wszystkie są doglądane. Każdorazowo ludziom tym oferowana jest możliwość udzielenia kompleksowej pomocy przez instytucje do tego powołane. W skrajnych warunkach pogodowych jeszcze częściej będziemy się starać odwiedzać takie miejsca, a może przy współpracy z organizacjami pomocowymi uda się wtedy dowieźć tym ludziom ciepły posiłek.

Apelujemy do mieszkańców Świdnicy o wskazywanie takich miejsc, być może są takie, o których jeszcze nie wiemy. Prosimy też o zgłaszanie do nas bądź instytucji pomocowej jaką jest MOPS informacji o ludziach samotnych, niedołężnych przebywających w najbliższym naszym otoczeniu, którzy nie są w stanie samodzielnie ogrzać swojego mieszkania, czy też sporządzić sobie ciepłego posiłku w sytuacji, gdy warunki pogodowe uniemożliwiają im samodzielne dotarcie do placówek, gdzie takowe są wydawane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group