Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Na "pracownika banku"

Piątek, 17 marca 2023, 7:23
Aktualizacja: 10:24
Autor: red
Świdnica: Na "pracownika banku"
Fot. KPP Świdnica
Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zgłosił się 48–latek, który został oszukany metodą na "pracownika banku".

Z 48-latkiem skontaktował się telefonicznie nieznany mężczyzna, który przedstawił się i poinformował, że jest pracownikiem jednego z banków w którym mężczyzna ma konto. 48-latek uwierzył, że rozmawia z osobą z banku, bo na jego telefonie wyświetliła się nazwa banku.

Rzekomy konsultant przekazał w rozmowie, że ktoś próbował wziąć kredyt w imieniu 48-latka na kwotę 110 tysięcy złotych i że jest to oszustwo i aby je zablokować mężczyzna miał wpłacić taką też kwotę na utworzone w tym celu konto techniczne. Kiedy 48-latek oświadczył, że nie dysponuje taką kwotą rozmówca poinformował mężczyznę by zaciągnął pożyczkę. Kiedy 48-latek zaczął wątpić w słowa które słyszy, został połączony z kolejnymi osobami tzn z kierownikiem banku-który potwierdził słowa konsultanta . Przekazał także informacje, ze ta sprawa została zgłoszona do Prokuratury w Warszawie i z rzekomym prokuratorem także połączono 48-latka. Osoba podająca się za prokuratora również potwierdziła wcześniejszą wersję. Po tych zapewnieniach 48-latek powrócił do rozmowy z konsultantem i zgodnie z sugestią poprzez aplikację na telefonie zawarł umowę kredytowaną na kwotę 110 tysięcy złotych. Następnie miał udać się do banku wypłacić pieniądze by potem wpłacić je na wskazane kontro. Rzekomy konsultant cały czas był na linii z mężczyzną. Poszkodowany wypłacił łącznie 40 tysięcy złotych a następnie udał się do wskazanego banku i na wskazane konto wpłacił te pieniądze. Oszust oświadczył, ze zadzwoni następnego dnia by dokończyć wpłatę pozostałych środków.

Po tej rozmowie mężczyzna skontaktował się z rodziną i wówczas uświadomił sobie że został oszukany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group