Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Na przebudowę Kościuszki

Piątek, 23 kwietnia 2021, 13:29
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Na przebudowę Kościuszki
Fot. UM Jaworzyna Śląska
4,3 miliony złotych z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskała gmina Jaworzyna Śląska na przebudowę ulicy Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej. Zakres prac obejmie całą ulicę Kościuszki, o długości 630 mb, od ulicy Świdnickiej do ulicy Prądzyńskiego.

W celu usprawnienia ruchu i zwiększenia bezpieczeństwa zarówno kierowców jak i pieszych przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Jana Pawła II. W tym miejscu powstanie rondo. W ramach inwestycji zaplanowano również nowe miejsca parkingowe, nasadzenia zieleni oraz nowe oświetlenie drogowe. Wartość inwestycji wynosi prawie 5,4 mln zł, z czego 80 % stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowita przebudowa ulicy Kościuszki wraz z wymianą kolektora kanalizacyjnego sieci wodno-kanalizacyjnych jest ważna w kontekście remontów pozostałych dróg, m.in. Jana Pawła II i ul. Pocztowej, które uzależnione były od realizacji tego zadania.

Wsparcie to efekt doskonałej współpracy z administracją rządową i samorządową: ministrem Michałem Dworczykiem, wiceministrem Klimatu i Środowiska Ireneuszem Zyską, posłem na sejm Wojciechem Murdzkiem, Marcinem Gwóździem, Grzegorzem Macko – radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Jarosławem Obremskim – wojewodą dolnośląskim, Jarosławem Kresą – wicewojewodą dolnośląskim, Arturem Fiołkiem – przewodniczącym Rady Gminy Marcinowice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group