Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Na przydomowe oczyszczalnie

Sobota, 29 lutego 2020, 15:28
Aktualizacja: 15:29
Autor: red
Gmina Świdnica: Na przydomowe oczyszczalnie
Fot. Gmina Świdnica
120 tys. zł. zostanie przeznaczonych w gminie Świdnica w tym roku na dofinansowanie kolejnych przydomowych oczyszczalni, lub szczelnych zbiorników bezodpływowych.

Tylko w ubiegłym roku udzielono 10 dotacji, a od początku trwania Programu łącznie na ten cel wydano 3,1 mln. zł. W ramach tej kwoty zostało wybudowanych 267 oczyszczalni w 11 sołectwach.

- Gmina Świdnica wywiązując się z zadań własnych, do których należy m.in. kanalizowanie, usuwanie i oczyszczanie ścieków komunalnych, przyjmuje od kilku lat uchwałę w sprawie szczegółowych warunków udzielania dotacji celowej na dofinansowanie uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w zakresie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych na ścieki bytowo-gospodarcze. Stwarza tym samym mieszkańcom gminy Świdnica dogodne warunki budowy indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków. Docelowo takie działanie przyczyniają się do szybszego uporządkowania gospodarki ściekowej – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

Decyzją Rady Gminy Świdnica w tegorocznym budżecie gminy zostały zabezpieczone środki w wysokości 120 tys. zł. W tym roku o dotację celową na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków będą mogli ubiegać się mieszkańcy z Krzczonowa, Niegoszowa, Miłochowa, Gogołowa, Makowic, Jagodnika, Wieruszowa i Pogorzały.

Podjęta podczas XXI sesji Rady Gminy Świdnica uchwała w sprawie szczegółowych warunków udzielania dotacji celowej w 2020 roku na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych na ścieki bytowo-gospodarcze w celu uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Świdnica będzie mogła wejść w życie dopiero po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

O planowanym terminie naboru wniosków będziemy informować na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group