Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na razie intencja–zamiar przejęcia przez samorząd świebodzicki dwóch szkół

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 18 lutego 2012, 8:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lutego 2012, 9:50
Autor: red
Fot. użyczone
To była uchwała, która wzbudziła najwięcej wątpliwości i najdłuższą dyskusję. Chodzi o przedłożony przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza projekt uchwały dotyczący zamiaru przejęcia i prowadzenia dwóch ponadgimnazjalnych szkół w Świebodzicach: Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej oraz Zespołu Szkół im. S. Prosińskiego.

Uchwała została przygotowana w związku z docierającymi do miasta informacjami o zamiarze reorganizacji przez powiat szkolnictwa ponadgimazjalnego. Obie szkoły mogłyby wtedy zostać połączone, na co nie ma zgody.
- Jest to intencja, która nie rodzi skutków prawnych, jest jednak wyraźnym sygnałem, że Świebodzice poważnie traktują kwestie istnienia obu szkół w dotychczasowej formie, jako autonomiczne placówki – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, odpowiadając na pytania radnych.
Zasadniczy spór dotyczył kwestii, czy uchwała powinna zostać podjęta już teraz, w momencie, gdy nie ma jeszcze żadnych oficjalnych decyzji w powiecie. Radni opozycyjni mieli także wątpliwości, czy gmina poradzi sobie finansowo z prowadzeniem dodatkowych placówek.
Ostatecznie projekt został przyjęty 11 głosami, przy 7 przeciw, 2 osoby nie głosowały.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~PiS 18-02-2012 20:38
A gdzie jest Poseł Anna Zalewska ? broni likwidacji i łaczenia szkół w Bielawie, Pieszycach , Nowej Rudzie w Kotlinie Kłodzkiej a zapomniała o swoich Świebodzicach?
~PF 19-02-2012 10:46
Szanowni Państwo Redaktorzy. Powielacie bzdury pisane przez lojalistów Kożuchowicza. Za głosowało 11 radnych, przeciw było 9.
~świebodziczanin 19-02-2012 13:50
nieszczęściem Świebodzic jest to ze jesteśmy w tym poj... powiecie świdnickim. Powiat dba tylko o swidnice. Podatki są z całego powiatu wydawane w swidnicy(bezsensowna droga do "autostrady",droga tylko dla swidnicy i żarowa). Niech ktoś poda jakiś przykład inwestycji powiatu w Świebodzicach Strzegomiu Dobromierzu. tylko wszystko likwidują: warsztaty szkół,wydział komunikacji,pogotowie=1karetka,itd

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group