Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1127
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Na remonty zabytków

Sobota, 27 marca 2021, 13:05
Autor: red
Gmina Świdnica: Na remonty zabytków
Fot. Gmina Świdnica
Ochrona zabytków i opieka nad zabytkami jest jednym z wielu zadań jednostek samorządu terytorialnego, przede wszystkim gmin, o czym mówi wprost art. 7 ust. 1 pkt 9 ustawy o samorządzie gminnym. Samorząd gminy Świdnica przywiązuje bardzo dużą wagę do zabytków.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Świdnica, radni podjęli m.in. 5 uchwał w sprawie udzielenia dotacji z budżetu gminy Świdnica w 2021 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

W ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony samorządu gminy Świdnica obiekty sakralne przechodziły gruntowne, konserwatorskie remonty. W okresie od 2006 do 2020 z budżetu gminy Świdnica przyznano 66 dotacji na łączną kwotę ponad 1,13 mln zł. W tym roku, decyzją Rady Gminy Świdnica kolejne 150 tys. zostanie przeznaczonych w formie dotacji z budżetu gminy na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Lista beneficjentów, którzy w tym roku budżetowym otrzymają wsparcie finansowe.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Bojanicach – kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Makowicach – dotacja w wysokości 40 tys. zł na remont dachu część północna i wschodnia.

Parafia pw. św. Anny w Grodziszczu –dotacja w wysokości 35 tys. zł na II etap remontu elewacji kościoła parafialnego.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Lutomi Dolnej - dotacja w wysokości 35 tys. zł na II etap wymiany instalacji elektrycznej

Parafia pw. św. Mikołaja w Pszennie – dotacja w wysokości 40 tys. zł na prace konserwatorskie przy ołtarzu w kościele parafialnym

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Wirach – kościół pw. św. Marcina w Gogołowie - dotacja w wysokości 20 tys. zł na prace konserwatorskie przy ołtarzu filialnym w Gogołowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group