Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Na ścieżkach wiary

Czwartek, 7 sierpnia 2014, 12:43
Aktualizacja: 12:44
Autor: red.
Kraj: Na ścieżkach wiary
Fot. UM Strzegom
10 dni w drodze, 250 km z modlitwą, 500 pątników w jednej pielgrzymkowej rodzinie , w tym 20 ze Strzegomia, idzie po raz 11 do Częstochowskiej Pani z pokłonem. Na trasie ich wędrówki znajdują się miejscowości: Świdnica– Pieszyce – Bobolice – Przeworno – Radoszowice – Popielów – Laskowice – Łomnica – Jezioro Kawodrza – Częstochowa.

W miejscowości Murów, na półmetku trasy, pielgrzymów odwiedzili: ks. prałat Marek Babuśka, proboszcz parafii pw. św. App. Piotra i Pawła, Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia oraz Maria i Jerzy Krzywda, przynosząc duchowe wsparcie i dary serca. – Przywozimy pozdrowienia ze Strzegomia, ale także dary, nie tylko dla strzegomian, ale dla wszystkich pielgrzymów, aby na trasie pielgrzymki niczego Wam nie brakowało – powiedział ks. prałat Marek Babuśka. W toku wypowiedzi podkreślił, że wielu wiernych ze Strzegomia wyruszyło w modlitewną pielgrzymkę, stanowiąc grupę pielgrzymów duchowego wsparcia. – Grupa duchowego wsparcia codziennie wspiera Was swoją modlitwą, ale w tej grupie są także ludzie, którzy potrzebują waszej modlitwy i o nią proszą - stwierdził. Chociaż z Diecezji Świdnickiej pielgrzymka wyruszyła już po raz 11, to niektórzy pątnicy pielgrzymowali do Matki Bożej już wcześniej. Ks. Romuald Brudnowski, przewodnik pielgrzymki świdnickiej poinformował w trakcie mszy św. koncelebrowanej przez ok. 30 księży, że już po raz 30 pielgrzymuje do Częstochowy i nie jest to jego ostatnie słowo. Po mszy św. odbyła się modlitwa wiernych pod przewodnictwem kapłanów nad grobem ks. Aleksandra Chmielowskiego, byłego proboszcza parafii Św. Trójcy w Murowie, który przez 20 lat zasłużył się dla rozwoju ruchu pielgrzymkowego, z wielką gościnnością przyjmując kolejne grupy pielgrzymkowe. Strzegomianie idą w grupie 5 - Św. Ojca Pio, pod przewodnictwem ks. Łukasza Kopczyńskiego, z parafii pw. św. App. Piotra i Pawła i ks. Krzysztofa Papierza, z parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego ze Świebodzic.

Modlitwa, nowenna do św. Ojca Pio, medytacje, rozważania, śpiewy towarzyszą pielgrzymom na trasie i są wyrazem dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. O spotkaniu z pielgrzymami mówił ze wzruszeniem Zbigniew Suchyta. - Było to dla mnie piękne przeżycie duchowe. Wielkie wrażenie wywarły na mnie rozmowy podczas spotkań z mieszkańcami na trasie. Wiele pięknych rozmów, wiele pięknych wzruszeń - komentował.

Pielgrzymka zakończy się 9. sierpnia br., mszą św. o godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

W tym dniu w Częstochowie nie zabraknie także pielgrzymów zmotoryzowanych. Pospieszmy tam i my!

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group