Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Na sesji o budżecie i remontach

Niedziela, 30 czerwca 2013, 11:30
Aktualizacja: 11:32
Autor: red.
Gmina Strzegom: Na sesji o budżecie i remontach
Fot. UM Strzegom
Głównym tematem sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, która odbyła się 26 czerwca były zmiany w budżecie oraz remonty, które już niedługo rozpoczną się w gminie Strzegom.

Zmiany w budżecie związane były z przesunięciem środków z konta środków niewygasających do budżetu gminy dot. zadań inwestycyjnych, które są kontynuowane. Chodzi o przebudowę oświetlenia ulic: Paderewskiego, Legnickiej, czy przebudowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicach Szarych Szeregów, Wesołej i Reja - ponad 436 tys. zł. Przesunięto także ze środków bieżących kwotę blisko 43 tys. zł na wykonanie elewacji budynku SCK II.

Ważnym dla mieszkańców Skarżyc była decyzja o wykupie 6 arów od prywatnego właściciela, pod teren rekreacyjny, na którym w przyszłości stanie altanka, grill oraz mały plac zabaw. Tym samym ostatnia wieś w gminie Strzegom będzie miała gdzie się spotykać, a jednocześnie celowo wydawać fundusz sołecki. Przypomnijmy, że w 2012 r. o place zabaw wzbogaciły się wsie: Grochotów, Graniczna oraz Morawa.

Kwotę 34 315 zł przeznaczono na zorganizowanie 10 miejsc pracy dla osób, którym brakuje do wypracowania zasiłku dla bezrobotnych od 5 do 145 dni. 6 000 zł przeznaczono na dowóz dzieci niepełnosprawnych w okresie wakacji do Ośrodka Edukacyjno - Wychowawczego w Świdnicy.

Na sesji podjęto również uchwałę o pomocy finansowej Powiatowi Świdnickiemu, w wyniku której gmina przekaże 200 000 zł na budowę chodników przy drogach powiatowych. Będą to: chodnik na ul. Bocznej w Goczałkowie, dokończenie chodnika w Żelazowie, wykonanie fragmentu chodnika przy świetlicy wiejskiej w Stanowicach i rozpoczęcie budowy chodnika w Tomkowicach.

Przyjęto także sprawozdania finansowe Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom oraz Strzegomskiego Centrum Kultury. Rada Miejska uchwaliła też jednolity tekst statutu Ośrodka Sportu i Rekreacji, w którym główne zmiany dotyczyły wpisania nowych obiektów sportowych, które nadzoruje OSiR - jak choćby Orlik w Jaroszowie.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group