Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Na Słowackiego już pracują

Niedziela, 14 maja 2023, 11:45
Aktualizacja: 11:45
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Na Słowackiego już pracują
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Słowackiego w Jaworzynie Śląskiej. Sfrezowano już nawierzchnię, rozpoczyna się budowa infrastruktury podziemnej.

W piątek, 12 maja rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Słowackiego. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu i zamknięto ruch samochodowy na odcinku od ul. Ogrodowej do posesji ul. Słowackiego 8. Wjazd możliwy jest od ul. Wolności do wjazdu do remizy strażackiej. W drugim etapie zostanie zamknięty odcinek drogi od ul. Wolności do wspomnianej posesji ul. Słowackiego 8. Podczas prowadzenia robót budowlanych dojścia piesze do posesji zlokalizowanych przy ul. Słowackiego są zapewnione przez wykonawcę.

Przypomnijmy, w ramach planowanej inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni z ciągiem równoległych miejsc parkingowych od strony remizy strażackiej. W celu odwodnienia drogi wybudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej z wpustami ulicznymi, powstaną również nowe obustronne chodniki z kostki betonowej, przebudowane zostaną zjazdy, wykonane zostanie oświetlenie LED. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa, sieć kanalizacji sanitarnej oraz sieć kanalizacji teletechnicznej. Wykonawcą robót budowlanych jest firma MAT-BRUK Jolanta Matysiak ze Świdnicy. Planowany termin zakończenia prac to wrzesień 2023 r. Wartość robót budowlanych wynosi 2 214 000,00 zł. Zadanie dofinansowano z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group