Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Na świątecznym jarmarku w Pfeffenhausen

Sobota, 17 grudnia 2016, 15:57
Aktualizacja: 18:58
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Na świątecznym jarmarku w Pfeffenhausen
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych jest w Europie bardzo długa. Sięga swym początkiem XIV–XV w. i wywodzi się z terenów dzisiejszych Niemiec.

Na początku jarmarki przypominały swoisty dzień targowy, w trakcie którego można było się zaopatrzyć w towary i specjały charakterystyczne dla okresu Bożego Narodzenia. Z czasem jarmarki stawały się coraz bardziej atrakcyjne.

Oprócz aspektu handlowego wiązały się z okazją do spotkań ze znajomymi, kosztowaniem potraw i różnego rodzaju napojów, a także były miejscem rozrywki. Współcześnie wielu Niemców nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez poprzedzających je jarmarków.

Udział przedstawicieli gminy Jaworzyna Śląska w tego typu święcie, jakim jest coroczny jarmark organizowany w partnerskiej gminie Pfeffenhausen, również ma swoją skromną, ale jednak, tradycję. W tym roku Bawarczycy zaprosili naszą delegację do odwiedzin w dniach 10-11 grudnia. Panie ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów udały się do Niemiec dobrze przygotowane i wyposażone w różnego rodzaju smakołyki. Przygotowane stoisko i serwowane na nim wyroby cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Dolnej Bawarii. Wyjazd, mimo niepewnych czasów, przebiegł szczęśliwie a nasza delegacja powróciła z życzeniami świątecznymi dla wszystkich mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska od przyjaciół z partnerskiego miasta Pfeffenhausen.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group