Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Na temat przejścia

Czwartek, 26 stycznia 2023, 17:35
Autor: red
Żarów: Na temat przejścia
Fot. UM Żarów
Burmistrz Leszek Michalak i sekretarz gminy Żarów Sylwia Pawlik spotkali się z posłem na Sejm RP Marcinem Gwoździem, aby porozmawiać o konieczności utworzenia przejścia dla pieszych na przejeździe kolejowym u zbiegu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie.

Właścicielem terenu przy przejściu kolejowym w tym miejscu jest PKP. Gmina Żarów wielokrotnie interweniowała w tej sprawie w PKP, zwracając się z prośbą o wykonanie przejścia dla pieszych. Wielokrotne monity w PKP nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, a jest to sprawa bardzo istotna, ponieważ dotyczy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, szczególnie dzieci.

- Z uwagi na bardzo duży ruch pieszych i rowerzystów w tym rejonie, a w szczególności rodziców i dzieci uczęszczających do szkół podstawowych zlokalizowanych po dwóch stronach przedmiotowego przejazdu oraz bardzo duży ruch samochodowy istniejąca szerokość przejazdu jest dostosowana jedynie do ruchu samochodów osobowych. Nie ma możliwości bezkolizyjnego poruszania się pieszych i rowerzystów jednocześnie, co stanowi bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ich zdrowia i życia. Dlatego uważamy, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wykonanie przedmiotowego przejścia dla pieszych. Dzięki temu ruch pieszych oraz rowerzystów będzie się odbywał w tym miejscu w sposób bezpieczny i bezkolizyjny. Kwestia bezpieczeństwa naszych mieszkańców jest dla nas priorytetowa, dlatego mamy nadzieję, że poseł Marcin Gwoźdź będzie w tej sprawie skutecznie interweniował – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group