Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Na tropach Szwecji w bibliotece

Wtorek, 22 marca 2011, 18:23
Aktualizacja: 18:25
Autor: GrA
Świdnica: Na tropach Szwecji w bibliotece
Fot. organizator
Prezentacje, wykłady, prelekcje i wędrówki po szwedzkiej literaturze dla dzieci i dorosłych przygotowano w tym roku w ramach 17 już edycji Dni Kultury Szwedzkiej w świdnickiej bibliotece.

Jutrzejszy dzień w świdnickiej bibliotece miejskiej upłynie pod hasłem szwedzkich książek detektywistycznych. A wszystko to w ramach XVII Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku. – Dni szwedzkie rozpoczęły się już w styczniu. My, co roku od kilku już lat przyłączamy się do tej imprezy – wyjaśnia Andrzej Protasiuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. – W tym roku chcieliśmy, żeby nasz cykl był skierowany do dzieci i młodzieży.

Dlatego najmłodsi świdniczanie już jutro będą mieli okazję dowiedzieć się czegoś o dorastaniu w Szwecji i szwedzkich książkach detektywistycznych dla młodzieży. Spotkanie ze Szwecją rozpocznie o godzinie 10.00 prezentacją książki Christiny Björk „Linnea w ogrodzie Moneta”. To historia Linnei, która uwielbia kwiaty – tak jak mieszkający w sąsiedztwie emerytowany ogrodnik, Pan Blomkvist, a także pewien słynny malarz – Claude Monet. Chcąc na własne oczy zobaczyć miejsca uwiecznione przez impresjonistę na obrazach, dziewczynka wraz z sąsiadem wybierają się w podróż do Francji.
O godzinie 11.00 do świdnickiej biblioteki zapraszamy na spotkanie „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, czyli prezentację detektywistycznych książek dla dzieci z serii „Tajemnica...”, których głównymi bohaterami są Lasse i Maja. W programie zaplanowano czytanie fragmentów książek i rozwiązywanie detektywistycznych zagadek.
O 12.00 natomiast na młodych świdniczan czeka prezentacja szwedzkich powieści kryminalnych, również dla dorosłych, a na zakończenie całego dnia z kulturą szwedzką – rozmowa o dorastaniu w Szwecji.
Dni Kultury Szwedzkiej na Dolnym Śląsku organizowane są przez Towarzystwo Polsko-Szwedzkie oraz Ambasadę Królestwa Szwecji w Polsce i odbywają się w dziewięciu miastach Dolnego Śląska m.in. Świdnicy, Wałbrzychu, Oleśnicy, Wrocławiu i Kamiennej Górze.

Wstęp na wszystkie pokazy wolny. Serdecznie zapraszamy już jutro do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przypominamy także, że w hollu biblioteki obejrzeć można jeszcze wystawę „Świat Poema Naiwne Czesława Miłosza” przygotowaną z okazji 100 urodzin poety.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group