Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1112
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Na wymianę kopciuchów

Wtorek, 6 lipca 2021, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: red
Gmina Świdnica: Na wymianę kopciuchów
Fot. Gmina Świdnica
W dniach od 8 do 15 lipca mieszkańcy którzy zostali zakwalifikowani do dofinansowania będą mogli podpisać umowy o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu gminy Świdnicy na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze, mieszkalnym.

W tegorocznym budżecie na ten cel zostały zabezpieczone środki w wysokości 500 tys. zł., co pozwoli na wymianę 71 kopciuchów przy maksymalnym poziomie dofinansowania inwestycji. Wysokość dotacji na zadanie wynosi 70% udokumentowanych kosztów kwalifikowanych, jednak w wysokości nie większej niż 7000,00 zł.

Osoby zakwalifikowane do otrzymania dofinansowania są pisemnie informowane o terminie i miejscu zgłaszania się do Urzędu w celu podpisania umowy, przy czym niedotrzymanie w/w terminu uznaje się za rezygnację wnioskodawcy z dotacji.

Wszystkim beneficjentom którzy otrzymali już pisemne zawiadomienia o możliwości zawarcia umowy przypominamy, że dotacja nie może być udzielona, jeżeli zadanie zostanie wykonane przed podpisaniem umowy o udzielenie dotacji.

Jednocześnie przypominamy, że w siedzibie Urzędu Gminy prowadzony jest Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Program umożliwia łączenie źródeł finansowania inwestycji.

Przykład:

Czy skorzystanie z dotacji gminnej w kwocie niepokrywającej całości dotacji wyklucza uzyskanie dotacji z programu „Czyste Powietrze”? Na przykładzie: mieszkaniec otrzymał dotację z programu gminnego w kwocie odpowiadającej 20% całości poniesionych kosztów na wymianę systemu ogrzewania. Czy w ogóle nie może się starać o dotację z CzP? Co w przypadku gdy mieszkaniec otrzyma dofinansowanie z gminy po 30.04.2020? Czy może się również starać o dofinansowanie z CzP?

Jeżeli wnioskodawca otrzymał dofinansowanie z gminy, tzn. podpisał umowę na to dofinansowanie, w terminie od 1 stycznia 2014 r. do 30 kwietnia 2020 r., to może otrzymać dotację z Programu Czyste Powietrze tylko na zakres przedsięwzięcia, na który nie otrzymał dofinansowania w ramach programu z gminy (np. jeśli otrzymał dotację na zakup nowego kotła, to już nie może ubiegać się o dotację na kocioł w ramach CzP). Natomiast w przypadku, gdy Wnioskodawca otrzyma dofinansowanie z gminy (podpisał umowę) po 30.04.2020 r. to może uzyskać dodatkową dotację z Programu Czyste Powietrze na ten sam zakres przedsięwzięcia co we wniosku do programu gminnego. Łączna kwota dofinansowania w takim wypadku nie może jednak przekroczyć 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group