Czytających: 2145

Jaworzyna Śląska: Na zakończenie sezonu mistrz wygrywa z wicemistrzem

Wtorek, 13 marca 2012, 2:37
Aktualizacja: 2:38
Finałowa kolejka Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej przyniosła ostatnie rozstrzygnięcie, okupująca przez większą część sezonu ostatnie miejsce w tabeli Drużyna Jarka odniosła drugie zwycięstwo w rozgrywkach i ostatecznie zajęła piąte miejsce.

W ostatnim spotkaniu Drużyna Jarka pokonała Znajomych Fryzjera 16:4 i zamieniła się z rywalem miejscami. Nie mająca już szans na zdobycie drugiej pozycji drużyna Glob Max-u wygrała wysoko z AC Wymiataczami 17:8, dobrą skutecznością w tym meczu wykazał się Frankowski zdobywając 7 bramek.

Na zakończenie sezonu doszło do pojedynku mistrza i wicemistrza czyli La Ligi z Fair Play. Mistrz szybko objął prowadzenie bowiem już w 3. minucie prowadził 2:0, ale wtedy przebudza się ekipa Fair Play i po 5 trafieniach Sowy prowadzi 5:2. Pierwsza połowa zakończył się zwycięstwem wicemistrzów w wymiarze 6:4. Po zmianie stron La Liga zaczęła odrabiać straty i w 27. minucie mieliśmy remis 7:7. Końcówka meczu należała do mistrzów, którzy wygrali 12:9 odnosząc tym samym dwunaste zwycięstwo w sezonie.

Wyniki 14. kolejki

Drużyna Jarka – Znajomi Fryzjera 16:4 (6:4)
Drużyna: M. Gradowicz (4), Skupniewicz (4), J. Gradowicz (3), Chrobak (2), Dybeł (2)
Znajomi: R. Kwiatkowski (2), Kolasiński, B. Kwiatkowski

Glob Max – AC Wymiatacze 17:8 (9:3)
Glob: Frankowski (7), Jędras (5), M. Charytanowicz (3), J. Charytanowicz (2), Pogoda
AC: Krzykalski (4), Sz. Borowy (2), Chwałek, Zdanowicz

Fair Play – La Liga 9:12 (6:4)
Fair: Sowa (7), Grzegorzewicz (2)
Liga: Kurzeja (3), Tymcik (3), Leletko (2), Borowy, Czajkowski, Fudali, T. Krawczyk

Tegoroczne rozgrywki sędziowali: Dariusz Luber i Janusz Kurzeja oraz jako techniczny Grzegorz Bukała

Piątkowe zakończenie poprowadził społeczny koordynator ligi, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Besser , który wraz z wiceburmistrzem Jaworzyny Markiem Zawiszą wręczyli okazałe puchary i nagrody indywidualne.

Mistrz ligi: La Liga

Najlepszy zawodnik - MVP: Grzegorz Borowy (La Liga)

Najlepszy bramkarz: Łukasz Nijander (La Liga)

Najlepszy strzelec: Mariusz Charytanowicz (Glob Max) - 49 bramek
Królem strzelców został Grzegorz Borowy - 75 bramek, ale organizatorzy postanowili nie przyznawać tym samym zawodnikom podwójnych wyróżnień więc tytuł króla strzelców przypadł Mariuszowi Charytanowiczowi, trzeciemu w kwalifikacji strzelców.

Najlepszy junior: Mateusz Kołodziej (Fair Play)

Drużyna Fair Play: Drużyna Jarka

Wyróżnienie specjalne: Tomasz Dyrda (Glob Max)

Podziękowanie specjalne dla Ryszarda Szmyrskiego za pomoc przy organizacji meczów.