Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1206
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Na zamknięcie sezonu

Wtorek, 6 października 2020, 19:15
Aktualizacja: Środa, 7 października 2020, 9:16
Autor: red
Morawa: Na zamknięcie sezonu
Fot. Mariusz Chmieliński
To już ostatnia w tym roku międzynarodowa rywalizacja w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego w Polsce. "Strzegom October Festival" w mocnej obsadzie i z premierą nowego cyklu jeździeckiego już od czwartku startuje w Morawie.

Zawody "Strzegom October Festival" to tradycyjnie zamknięcie sezonu sportowego na morawskim hipodromie. W tym roku po raz pierwszy towarzyszyć im będzie turniej "European Youth Eventing Masters". To zupełnie nowy projekt w europejskim kalendarzu wydarzeń jeździeckich, podczas którego rozegrane zostaną wszystkie kategorie młodzieżowe. - Naszym celem było stworzenie młodym zawodnikom kolejnej, po imprezach mistrzowskich, szansy na rywalizację drużynową i indywidualną o prestiżowy tytuł - wyjaśnia Marcin Konarski, organizator zawodów. - Przebieg rywalizacji jest wzorowany na konkursie Pucharu Narodów. W zawodach współzawodniczyć będą ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników - dodaje.

Na strzegomskich arenach rozegranych zostanie łącznie dziesięć konkursów, w tym kategorie młodzieżowe: pony, juniorzy i młodzi jeźdźcy. Wystartuje w nich ponad 370 koni reprezentujących 20 krajów.

Na listach startowych znalazły się nazwiska topowych wkkwistów ze światowego rankingu FEI. Listę otwiera multimedalista Michael Jung z Niemiec, aktualny mistrz olimpijski oraz zawodnik, który jako pierwszy posiadał jednocześnie tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego; jego rodacy: Julia Krajewski, Andreas Dibowski, Dirk Schrade oraz Frank Ostholt, medaliści olimpijscy w klasyfikacji drużynowej, a także Japończyk Yoshiaki Oiwa, złoty medalista Igrzysk Azjatyckich.

W rywalizacji udział wezmą także czołowi polscy zawodnicy, w tym aktualni medaliści mistrzostw Polski: Mateusz Kiempa i Małgorzata Korycka.

"Strzegom October Festiwal" startuje już w czwartek od próby ujeżdżenia. Cross, czyli najbardziej emocjonująca część jeździeckiego triatlonu będzie rozgrywany aż trzy dni. Finałowe próby i wyłonienie zwycięzców nastąpią w sobotę i niedzielę podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu.

Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne. Z uwagi na wciąż panujące zagrożenie epidemiologiczne wszyscy widzowie przed wejściem na teren hipodromu zostaną poddani procedurze pomiaru temperatury oraz zobowiązani są do utrzymywania dystansu od innych osób i noszenia maseczek.

Kibice będą mieli także okazję wirtualnie dopingować swoich faworytów podczas prób terenowych. Transmisje "na żywo" będą dostępne na stronie internetowej zawodów: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl , na stronie Świata Koni oraz na Facebooku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group