Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1028
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Na zaproszenie najmłodszych

Niedziela, 17 stycznia 2016, 7:20
Aktualizacja: 16:16
Autor: opr.red.
Świdnica: Na zaproszenie najmłodszych
Fot. www.sm.swidnica.pl
Funkcja socjalizacyjna wśród dzieci i młodzieży prowadzona jest przez Świdnicką Straż Miejską już od wielu lat. W tym roku, dzięki pomocy władz miasta, wyposażeni w odpowiednie podarunki, strażnicy ruszyli do przedszkolaków z malowanką „Straż Miejska Dzieciom”.

Książeczka ta w swoim głównym przesłaniu ma wskazać odpowiednie wzorce zachowań, które pozwalają na uniknięcie wielu niebezpieczeństw. Od placówki „Wesoła Piątka” w dniu 13.01.2016 r. rozpoczęto cykl spotkań w świdnickich przedszkolach.

Strażnik prowadzący pogadanki z dziećmi uczyć będzie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze publicznej oraz wskazywać odpowiednią postawę w różnych trudnych sytuacjach, na które są narażone. Zajęcia takie, przeplatane zabawą i opowiadaniami umundurowanego funkcjonariusza, przyjmowane są przez dzieci z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem.

Wszystko po to, by wzbudzić u nich świadomość, że niejednokrotnie są w stanie sami bardzo rzeczowo i odpowiedzialnie pokierować swoim postępowaniem w otaczającej rzeczywistości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group