Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagrali piosenkę o tolerancji

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 9 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:19
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Grupa świebodzickiej młodzieży brała udział w międzynarodowy projekcie, propagującym idee tolerancji i wielokulturowości współczesnego świata. Młodzi muzycy kilka dni spędzili w Lipsku, gdzie wzięli udział w warsztatach muzycznych i panelach dyskusyjnych. Po powrocie spotkali się z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem, by podzielić się wrażeniami i podarować płytę z nagraniem własnego utworu.

Spotkanie odbyło się w środę, 4 listopada, w sali posiedzeń ratusza. Oprócz młodych ludzi wzięła w nim udział także dyrektor MDK Agnieszka Gielata oraz opiekunowie uczestników projektu: Bartosz i Wiktor Wawrzkowicz.
Projekt pod nazwą "Songs about life", którego pierwsza tura realizowana była w dniach 16-22 października, zakłada wymianę młodzieży pomiędzy Miejskim Domem Kultury w Świebodzicach a jego odpowiednikiem w Lipsku. Celem wymiany jest porównanie doświadczeń i wiedzy o prawach mniejszości oraz szeroko pojętej tolerancji dla odmienności kulturowych, rasowych, itd.
W ramach zajęć, w których ze strony Świebodzic uczestniczyło dziesięcioro młodych muzyków w wieku od 15 do 21 lat, realizowano warsztaty wokalne oraz dyskusje panelowe, czego efektem finalnym było nagranie utworu odwołującego się do idei tolerancji i multikulturowości.

- Cieszę się, że mamy w mieście tyle utalentowanej młodzieży, która wyraża się poprzez muzykę. To ważne, by poprzez swoją pasję realizować również idee odnoszące się do globalnych problemów - podkreślał podczas spotkania burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W dowód wdzięczności za okazaną pomoc przy organizacji wyjazdu, a także żywe zainteresowanie tematem, uczestnicy projektu oraz ich opiekunowie podarowali burmistrzowi płytę z nagranym przez świebodzicką młodzież utworem oraz lipską gazetę, w którym ukazał się obszerny artykuł na temat pobytu młodych świebodziczan w mieście Bacha i Schillera.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group