Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nagroda plebiscytu gospodarczego dla gminy Świdnica

Poniedziałek, 18 maja 2015, 13:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: red.
Wałbrzych: Nagroda plebiscytu gospodarczego dla gminy Świdnica
Fot. UG Świdnica
Niespełna 2 miesiące po otrzymaniu Złotego Kompasu – nagrody w Plebiscycie Samorządowego Lidera Roku, gmina Świdnica ponownie znalazła się na podium. Tym razem za sprawą XVII edycji Plebiscytu Gospodarczego MUFLONY 2014. Kapituła konkursu doceniła władze gminy za realizację budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Złote Kompasy przyznawano w marcu br. w sześciu kategoriach: biznes, kultura, sport, ekologia, inwestycja i turystyka. Kapituła konkursu nagrodziła władze gminy Złotym Kompasem 2014 , doceniając ekologiczne rozwiązania związane z dofinansowaniem budowy przydomowych oczyszczalni ścieków z budżetu gminy.

Dwa miesiące później, podczas finałowej gali na Zamku Książ wręczono nagrody plebiscytu gospodarczego MUFLONY 2014. Nagrody były wręczane 17. rok z rzędu, a na gali gościły osobistości ze świata polityki, samorządu, przedsiębiorcy, przedstawiciele sportu kultury.

MUFLONY to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów w regionie. W tym roku statuetki wręczono w pięciu kategoriach w tym w dwóch zupełnie nowych, którymi były: Największa Atrakcja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz Gmina/Firma Eko-Przyjazna.

To właśnie w tej drugiej kategorii (Gmina/Firma Eko-Przyjazna) gmina Świdnica zdobyła II miejsce, ustępując na podium miejsca jedynie wałbrzyskim wodociągom.

To dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie, że nasz autorski program dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni z budżetu gminy Świdnica został już dwukrotnie dostrzeżony przez kapituły plebiscytów gospodarczych i nagrodzony miejscami na podium. Od 2008 r. zachęcamy mieszkańców do ekologicznych rozwiązań w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Na przestrzeni 4 lat dofinansowaniem objęte zostały 142 urządzenia kanalizacyjne, na łączną kwotę 1,47 mln zł. Tylko w tym roku z budżetu gminy na ten cel przeznaczyliśmy 600 tys. zł. dla kolejnych 46 urządzeń. Realizacja tego programu pozytywnie wpływa na porządkowanie gospodarki ściekowej w gminie – mówiła wójt Teresa Mazurek.

MUFLONY to wyróżnienie przyznawane tym wszystkim, którzy wnoszą istotny wpływ na rozwój Subregionu Wałbrzyskiego oraz całego Dolnego Śląska. Organizatorem Plebiscytu jest spółka Errata wydawca czterech tytułów prasowych: Tygodnika Wałbrzyskiego, Wiadomości Świdnickich, Tygodnika Dzierżoniowskiego i NWW – mówił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, przewodniczący tegorocznej kapituły.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group