Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 1682
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nagrody SPIKS rozdane. Kto jest najbardziej przedsiębiorczy?

Sobota, 21 kwietnia 2012, 8:31
Aktualizacja: 14:42
Autor: red
Świdnica: Nagrody SPIKS rozdane. Kto jest najbardziej przedsiębiorczy?
Fot. użyczone
Już po raz dziewiąty Kapituła Statuetki Przedsiębiorczości przyznała nagrody dla pięciu osób, wyróżniających się w prowadzonej działalności gospodarczej. Uroczysta gala odbyła się 19 kwietnia 2012 roku w hotelu Piasto Roman. Prowadzili ją prezes SPiKŚ Jacek Domejko oraz rzecznik stowarzyszenia Beata Moskal–Słaniewska.

Gościem honorowym spotkania był Jan Lityński, doradca Prezydenta RP, wieloletni poseł Ziemi Wałbrzyskiej, pierwszy członek honorowy SPiKŚ i laureat Diamentu Wolności, nagrody przyznawanej przez stowarzyszenie osobom, które wniosły wybitny wkład w kształtowanie polskiej demokracji.
Właśnie o zagrożeniach, jakim podlega nasz ustrój, mówił Litynski podczas swojego wystąpienia. Wskazał, jakie podziały nastąpiły pomiędzy tymi, którzy niegdyś wspólnie walczyli o wolność ustroju, o wolność słowa. Nie postawił jednak konkretnych wniosków, lecz pozostawił otwarte pytania, prowokując słuchających do szukania własnych odpowiedzi.

Uroczystym momentem wieczoru było wręczenie tytułu członka honorowego Krystynie Bobrowicz-Walkowskiej, naczelnikowi Urzędu Skarbowego, która od lat uczestniczy aktywnie w spotkaniach SPiKŚ. Wzruszona i zaskoczona pani Krystyna stwierdziła, ze jej największym sukcesem jest zdobycie przez kierowaną przez nią instytucją statuetki Urząd Przyjazny Przedsiębiorcy.
Później nastąpił moment wręczania nominacji i statuetek piętnastu wyróżnionym przedsiębiorcom i menedżerom.

I. Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej
1. Tadeusz Badura – laureat Statuetki Przedsiębiorczości
Od 11 lat właściciel Zakładu Urządzeń Przemysłowych w Świdnicy. Ukończył studia MBA. Przez wiele lat szef dużych państwowych firm produkcyjnych - Kopalni Barytu Boguszów Gorce, APC Metchem Opole i ŚFUP ZAP Świdnica. Firma jego produkuje stosowane na całym świecie, ciężkie konstrukcje stalowe dla energetyki cieplnej i przemysłu wydobywczego ropy i gazu.

2. Jarosław Mazurek – nominowany
Jest właścicielem Gospodarstwa Rolnego "MAZUREK", które zajmuje się wielkotowarową produkcją roślinną, uprawianą na obszarze 500 ha. To nowoczesne, wysoko zmechanizowane przedsiębiorstwo rolne ukierunkowane na produkcję roślinną, a właściciel firmy jest entuzjastą ekologicznych upraw. Drugą gałęzią gospodarstwa staje się agroturystyka, której mocnym podłożem jest stadnina koni sportowych – rodzinna tradycja od pokoleń. W rozwijaniu firmy wspiera Jarosława żona Violetta, miłość do konie dzieli zaś z córkami – Sonią i Marysią.

3. Krzysztof Płomiński – nominowany
Wspólnie z żoną Beatą kieruje firmą Pikgroup. To nowoczesna drukarnia offsetowa cyfrowa i solwentowa, zajmująca się między innymi drukami wielkoformatowymi. Przy drukarni funkcjonuje nowoczesne studio grafiki komputerowej. Prywatnie Krzysztof Płomiński jest zapalonym żeglarzem i narciarzem. Dwukrotnie ze swoim teamem zdobył główną nagrodę podczas Regat Księstwa Świdnicko-Jaworskiego „Książęcy Szkwał” w Sławie.

II Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej

1. Anna Szywała – laureatka Statuetki Przedsiębiorczości
Prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą. Dzięki świadczonym w niej usługom ponad 65 tysięcy osób podniosło kompetencje zawodowe, a 8 tysięcy uzyskało nowe kwalifikacje. We współpracy z uczelniami wyższymi zorganizowano ponad 60 kierunków studiów podyplomowych. Anna Szywała odznaczona została medalem Komisji Edukacji Narodowej przez minister Aleksandrę Hal za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Anna Szywała jest założycielką Klubu Myśli Intelektualnej XXI wieku, w którym gościli między innymi Prof. Leszek Balcerowicz, Tadeusz Mazowiecki czy Jan Lityński.

2. Andrzej Hołdowański – nominowany
Lekarz weterynarii, od 17 lat właściciel Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Żeromskiego w Świdnicy. Specjalizuje się w leczeniu małych zwierząt domowych. Od początku inwestuje w nowoczesne urządzenia diagnostyczne, dzięki czemu ma jeden z najlepiej wyposażonych gabinetów w regionie. Ceniony za kompetencje, doświadczenie i podejmowanie się – z dobrym skutkiem – skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Prywatnie – znakomity kucharz.

3. Maciej Karpiński – nominowany
Od 1991 roku zarządza rodzinną firmą Farma Miejska, która zajmuje się projektowaniem i zakładaniem nowych terenów zielonych, wykonywaniem elementów małej architektury, pielęgnacją zieleni istniejącej i utrzymaniem czystości na terenach do niej przyległych. Jest także współwłaścicielem Zakładu Pogrzebowego Ostatnia Posługa. Należy do grona założycieli Polskiej Izby Przedsiębiorców Branży Pogrzebowej. Zatrudnia łącznie ponad 90 pracowników.

III Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej

1. Stefan Hulecki – nominowany
Sklep Retro, prowadzony przez wiele lat w Rynku, a potem przy ulicy Komunardów, znany jest wielu miłośnikom antyków, pięknych obrazów, nietypowych mebli, posiadających unikalną historię. Stefan Hulecki od 34 lat z wielką pasją i wiedzą prowadzi handel meblami z dawnych epok. Ocalił wiele unikatów przez dewastacją, a często unicestwieniem. Zawsze służy fachową radą i pomocą. Za sukces uważa przetrwanie w tak trudnej branży. Jego nowe przedsięwzięcie to dystrybucja okien.

2. Janusz Kielar – laureat Statuetki Przedsiębiorczości
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, inżynier budownictwa. Własną działalność gospodarczą prowadzi od 1994 roku. Jest współudziałowcem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego JKB spółka jawna, zajmującego się projektowaniem i wykonawstwem instalacji grzewczych oraz projektowaniem, budową i modernizacją źródeł ciepła. Od początku istnienia JKB jest oficjalnym przedstawicielem firmy Viessmann. Jego największą pasją są podróże po Europie i Polsce.

3. Daniel Paterak – nominowany
Karierę zawodową zaczynał jako dziennikarz lokalnych mediów. Pracował także jako wychowawca młodzieży. Z czasem jednak zwyciężyły w nim handlowy zmysł i miłość do książek. Pierwsza była placówka sieci EMPIK w świdnickim Rynku. Dziś Daniel Paterak prowadzi trzy sklepy – prócz wymienionego, salon w Kłodzku oraz w nowo otwartej Galerii Świdnickiej. Doskonała oferta oraz miły i kompetentny personel, zawsze służący pomocą, to najlepsze wizytówki Daniela Pateraka.

IV Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu

1. Piotr Kurnicki – nominowany
Prowadzi działalność gospodarczą nieprzerwanie od 1993r. Jako licencjonowany doradca finansowy Europejskiej Federacji Doradców Finansowych zajmuje się szeroko pojętym doradztwem finansowo-ubezpieczeniowym. Wielokrotnie był wyróżniany oraz nagradzany przez grupę finansową Aviva. Trzykrotnie spełnił kryteria członkowstwa w międzynarodowej organizacji MDRT skupiającej 1% najlepszych doradców na świecie. Prywatnie pasjonat sportu. Jest założycielem i Prezesem UKS Świdnica, klubu sportowego piłki siatkowej chłopców.

2. Radosław Nowicki – laureat Statuetki Przedsiębiorczości
Uprawnienia do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego uzyskał po zdanym egzaminie państwowym w 1993 r. i w tym momencie stał się najmłodszym w Polsce rzeczoznawcą majątkowym. Bardzo wcześnie zdecydował się na własną działalność gospodarczą. Prowadzi firmę "Taksator", zajmującą się wycenami majątkowymi od 1992 r. oraz firmę "Akta" prowadzącą archiwizację dokumentów oraz zajmującą się obrotem nieruchomościami. Jest członkiem Karkonoskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

3. Tadeusz Roczniak – nominowany
Od 40 lat nieprzerwanie wykonuje zawód adwokata w Świdnicy. Przez wiele lat był kierownikiem Zespołu Adwokackiego nr 2 w Świdnicy, a także pełnił funkcje w samorządzie adwokackim jako członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu. Był patronem dla wielu aplikantów adwokackich oraz od wielu lat (do chwili obecnej) prowadzi zajęcia z aplikantami. Jest ceniony w środowisku prawniczym, nie tylko w Świdnicy, za wiedzę i zaangażowanie w prowadzone sprawy. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką "Zasłużony dla Adwokatury". Prywatnie lubi przyrodę, a w czasie wolnym zajmuje się pszczelarstwem.

V Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją
1. Artur Janicki – nominowany

Od lat właściciel firmy Arte-Jazz. Przed dziewiętnastu lat stworzył Świdnickie Noce Jazzowe, dzięki którym Świdnicę odwiedziły największe polskie i światowe gwiazdy jazzu. Jest współorganizatorem Festiwalu Bachowskiego, od 6 lat reżyseruje świdnicką Galę Przedsiębiorczości. Jest menedżerem Tax Free, grupy The Black i Teatru Rozrywki FRANT. Blisko współpracuje z Urszulą Dudziak. Jego najnowszy projekt, który latem doczeka się finału, to organizowany w Anglii Festiwal Muzyki Europy Wschodniej.

2. Wojciech Murdzek – laureat Statuetki Przedsiębiorczości
Jego zaangażowanie w działalność samorządową sięga 1990 roku, kiedy to został radnym Rady Miejskiej w Świdnicy, w latach 1990-98 piastował funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, a od 1999 do 2002 był pierwszym starostą świdnickim. Obecnie – nieprzerwanie od 2002 roku – jest prezydentem Świdnicy. Od 1990 r. założyciel i prezes Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”, która prowadzi świetlicę środowiskową dla dzieci i młodzieży oraz przedszkole niepubliczne. Lider lokalnego środowiska samorządowego. Prezydent Świdnicy od 2002 roku.

3. Krystyna Bobrowicz-Walkowska – nominowana
Absolwentka i przez kilka lat pracownik naukowy Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Przez wiele lat była zastępcą naczelnika a od 2008 roku jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Świdnicy. Powodem jej największej dumy jest dwukrotne zdobycie przez kierowaną przez nią instytucją statuetki Urząd Przyjazny Przedsiębiorcy. Jej najważniejsza i najpiękniejsza pasja to góry, szczególnie Alpy, po których wędruje od lat. Jest także zapalonym fotografikiem. Dokumentuje między innymi wszystkie swoje wyprawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group