Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nagrody za ładne domy

Środa, 1 września 2010, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: red.
Świebodzice: Nagrody za ładne domy
Budynek przy ul. Wolności w Świebodzicach.
Fot. Maciej Mikołajczyk
Od przyszłego roku w Świebodzicach ogłaszane będą konkursy, w których będą mogły wziąć udział wspólnoty mieszkaniowe lub właściciele prywatnych nieruchomości. Miasto chce docenić finansowo tych, którzy szczególnie dbają o wygląd swoich budynków i poprawiają w ten sposób estetykę miasta.

Konkurs pod hasłem „Nasz Dom” kierowany jest do tych właścicieli nieruchomości, które nie są zabytkami, jednak ich elementy architektoniczne, szczególne położenia czy historia są cenne z punktu widzenia kultury materialnej miasta.

- Wiele jest takich budynków w naszym mieście, które nie mają charakteru zabytku, jednak wskazane jest, aby zostały zachowane ze względu właśnie chociażby na ciekawą architekturę czy też funkcję, jaką kiedyś pełniły – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. - Bez wątpienia zyska na tym ogólna estetyka miasta. Wiele wspólnot czy właścicieli bardzo dba o swoje nieruchomości, ponosząc przy tym spory wysiłek finansowy. I chcemy wykonać ukłon w ich stronę. Docenić te starania.

Wspólnoty, które wykonają remonty poprawiające wygląd ich nieruchomości, mogą przystąpić do konkursu i wygrać atrakcyjne nagrody finansowe:

I nagroda – 15 tys. zł
Dwie II-gie nagrody - po 10 tys. zł
Trzy III-cie nagrody po 6 tys. zł
Trzy IV-te nagrody po 4 tys. zł

Zgłoszenia będą przyjmowane co roku od stycznia do 30 kwietnia. Powołana przez burmistrza komisja konkursowa oceni zgłoszenia i przyzna nagrody do 31 maja. Wnioski mogą składać właściciele, współwłaściciele, zarządy oraz zarządcy nieruchomościami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group