Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nagrody za osiągnięcia sportowe

Niedziela, 3 grudnia 2023, 9:19
Aktualizacja: 14:20
Autor: red
Gmina Żarów: Nagrody za osiągnięcia sportowe
Fot. UM Żarów
Na sesji Rady Miejskiej Żarowa, która odbyła się w czwartek, 23 listopada radni na wniosek burmistrza wprowadzili poprawki w projekcie uchwały w sprawie określenia zasad i trybu przyznawania oraz wysokości nagród za osiągnięte wyniki sportowe.

W uchwale wprowadzono zapis, aby dostosować wysokość nagrody pieniężnej do wyników sportowych. Ponadto dokonano również zmiany nazwy z Komisji ds. sportu i kultury na komisję Rady Miejskiej w Żarowie właściwą do spraw sportu. Przyjęty projekt uchwały przez Radę Miejską w Żarowie, jeszcze wcześniej na sesji w dniu 5 października 2023r. daje możliwość zawodnikom i trenerom, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe, ubiegania się o nagrodę finansową, przyznaną przez Burmistrza Miasta Żarów.

Kto może otrzymać nagrodę finansową?

1) zawodnicy, będący mieszkańcami gminy Żarów osiągający wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, w dyscyplinach sportowych, zarejestrowanych w Polskich Związkach Sportowych;

2) trenerzy prowadzący szkolenie zawodników, będących mieszkańcami gminy Żarów, osiągający wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, w dyscyplinach sportowych, zarejestrowanych w Polskich Związkach Sportowych;

3) trenerzy, będący mieszkańcami gminy Żarów, prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, w dyscyplinach sportowych, zarejestrowanych w Polskich Związkach Sportowych.

Lista Polskich Związków Sportowych zawarta jest na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Za jakie osiągnięcia można otrzymać nagrodę i jaka jest jej wysokość?

Za wysokie wyniki sportowe uznaje się:

1) I-III miejsce w Mistrzostwach Świata, Pucharu Świata, Igrzyskach Olimpijskich, Paraolimpijskich oraz Olimpiadzie szachowej: do 4.000 zł

2) I-III miejsce w Mistrzostwach Europy, Pucharach Europy, Uniwersjadach: do 3.000 zł

3) I-III miejsce w Mistrzostwach Polski, Pucharu Polski, Grand Prix Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży: do 2.000 zł

4) I miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska: do 1.000 zł

Nagroda ma charakter jednorazowy. Wysokość przyznanych nagród Burmistrza Miasta Żarów będzie uzależniona od wielkości środków finansowych zabezpieczonych w budżecie gminy Żarów.

Kiedy i kto może złożyć wniosek o przyznanie nagrody?

Nagrody są przyznawane przez Burmistrza Miasta Żarów za osiągnięcia sportowe uzyskane w roku poprzedzającym złożenie wniosku. Wniosek o przyznanie nagrody składa się w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Żarowie ul. Zamkowa 2, w terminie od 1 lutego do 31 marca każdego roku. Do złożenia wniosku o przyznanie nagrody za osiągnięcia sportowe uprawnieni są: klub sportowy, związek sportowy lub stowarzyszenie kultury fizycznej, w którym zawodnik jest zrzeszony; Rada Sportu Gminy Żarów. Do wniosku o przyznanie nagrody należy dołączyć kopie dokumentów potwierdzających uzyskane osiągnięcia.

Z projektem uchwały Rady Miejskiej w Żarowie w sprawie określenia zasad i trybu przyznawania oraz wysokość nagród za osiągnięte wyniki sportowe, a także z projektem uchwały po wprowadzeniu poprawek można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żarów. Więcej informacji na ten temat udziela Agnieszka Szykowna nr tel. 74 30 67 363.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group