Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nagrodzeni przez Prezydenta RP

Piątek, 28 kwietnia 2023, 9:30
Autor: red
Gmina Żarów: Nagrodzeni przez Prezydenta RP
Fot. UM Żarów
Halina i Mirosław Mendel mieszkańcy gminy Żarów zostali uhonorowani przez prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Razem przeżyli 56 lat. Podczas jubileuszu odznaczenie wręczył parze burmistrz Leszek Michalak, składając małżonkom serdeczne gratulacje i przekazując na ich ręce upominki.

- 56 lat temu ślubowaliście sobie Państwo miłość, wierność i uczciwość małżeńską... I w tej przysiędze trwacie po dziś dzień. Każdego dnia swoją miłością i wzajemną troską dodajecie sobie sił i sprawiacie, że wspólne życie jest piękniejsze. Z całego serca Państwu gratuluję i życzę zdrowia, pogody ducha, radości oraz wielu wspólnie przeżytych chwil – gratulował parze burmistrz Leszek Michalak.

Jubilaci poznali się na zabawie w Piotrowicach, podczas przepustki Pana Mirosława. I była to miłość od pierwszego wejrzenia. Związek małżeński zawarli 19 listopada 1966r. w USC w Żarowie, a sakramentalne „TAK” powiedzieli sobie 26 grudnia 1966r. w kościele filialnym w Piotrowicach. Doczekali się dwójki dzieci Iwony oraz Jacka, wnuka Kamila, a dziś ich wielką radością jest prawnuczek Ignaś. Obecnie Państwo Mendel są na zasłużonych emeryturach. Ich wielka pasją jest jest turystyka, uwielbiają zwiedzać. Chętnie brali także udział w wycieczkach organizowanych przez PTTK „Żarodeptaki”. Swoją pasją zarazili wnuka Kamila, który towarzyszył im w wyprawach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Ich ulubiony rejon wypoczynku to Wybrzeże, a zwłaszcza Sopot. Swoje podróże uwieczniali na zdjęciach, które robili pasjami. Ponadto, Pan Mirosław od wielu lat zbiera wycinki z gazet dotyczące ciekawostek z życia gminy Żarów, kolekcjonuje od początku numery Gazety Żarowskiej. Ich wspólnym oczkiem w głowie jest również ogród z drzewkami, warzywami, a przede wszystkim kwiatami. Jest to miejsce spotkań rodzinnych, wspólnego grilowania. A gdy pogoda nie dopisuje Pani Halina chętnie czyta książki i rozwiązuje krzyżówki. Pan Mirosław z nostalgią wspomina swoją 12-letnią przygodę z chórem Senyor Rici, który koncertował w bardzo wielu ciekawych miejscach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group