Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 835
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: Nagrodzono najładniejsze zagrody i ogródki

Środa, 20 listopada 2013, 7:44
Autor: red.
Tomkowice: Nagrodzono najładniejsze zagrody i ogródki
Fot. użyczone
Zakończyła się 22. edycja konkursu „Estetyka zagrody wiejskiej i ogródków przydomowych położonych na terenach sołectw Gminy Strzegom” organizowanego przez Urząd Miejski w Strzegomiu, przy współudziale Powiatowego Zespołu Doradców w Świdnicy. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w dniu 8 listopada br., w świetlicy wiejskiej w Tomkowicach.

Tegoroczny konkurs organizowany był na podstawie Zarządzenia Nr 105/B/2013 Burmistrza Strzegomia z dnia 11 kwietnia 2013 r. oraz regulaminu konkursu. - Jego celem było podniesienie walorów estetycznych, ekologicznych, ogólnego wyglądu zagród wiejskich oraz ogródków przydomowych. Konkurs miał zmobilizować mieszkańców sołectw gminy Strzegom do podejmowania prac porządkowych, remontowych i utrzymania czystości na terenach zagród wiejskich i ogródków przydomowych – mówi Wioletta Urban, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Uczestnikami konkursu mogli być właściciele zagród wiejskich lub ogródków przydomowych położonych na terenach sołectw, którzy mogli współzawodniczyć w dwóch kategoriach: zagroda wiejska lub ogródek przydomowy – dodaje. W tej pierwszej wzięło udział 22 uczestników, w drugiej – 40. W sumie 62 osoby z 12 sołectw naszej gminy. Komisja konkursowa dokonała oceny zagród wiejskich i ogródków przydomowych zgodnie z celami konkursu i wg następujących kryteriów:

1) ogólny wygląd zabudowań (estetyka, czystość całej posesji, stan techniczny budynków gospodarczych i mieszkalnych),
2) ogrodzenie zagrody wiejskiej, ogródków przydomowych (stan i jakość ogrodzenia, estetyka wykonania i utrzymania),
3) stan obejścia – podwórza - zaplecza gospodarskiego (podwórze, wyposażenie gospodarstwa w specjalnie przygotowane miejsca, usytuowanie sprzętu rolniczego, stan nawierzchni ciągów komunikacyjnych),
4) zagospodarowanie terenu wokół budynków – trawniki, ogródki skalne, altany, dobór roślin, kąciki wypoczynkowe, ogródki,
5) innowacyjność zagrody, zaangażowanie, własne wykonanie, pomysłowość zagospodarowania zagrody,

Przeglądu zgłoszonych do konkursu przedsięwzięć dokonano w trakcie dwóch wizyt pracownika urzędu u uczestników konkursu na wiosnę i jesienią 2013 r., gdzie oceniono zastały stan zagród i ogródków oraz wykonanie zadań zgłoszonych w tegorocznych kartach zgłoszeniowych. Ocena ta dotyczy stopnia zaangażowania uczestników w realizację złożonych deklaracji. Komisja w wyniku oceny wszystkich zakwalifikowanych do konkursu zgłoszeń zdecydowała o przyznaniu 3 nagród i 10 wyróżnień w każdej z kategorii oraz przyznać nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu (szczegóły w ramce). Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w następnych edycjach.

W kategorii: ZAGRODA WIEJSKA – nagrodzono:
1. miejsce – Edyta Dumińska (Tomkowice) - nagroda o wartości 700,00 zł brutto
2. miejsce – Andrzej Pawlica (Strzegom) - nagroda o wartości 600,00 zł brutto
3. miejsce – Józef Szerszeń (Tomkowice) - nagroda o wartości 500,00 zł brutto

Osoby wyróżnione otrzymały nagrodę pieniężną o wartości 300,00 zł brutto. Pozostali uczestnicy – 150 zł brutto.

W kategorii: OGRÓDEK PRZYDOMOWY – nagrodzono:
1. miejsce – Małgorzata Głuszczak (Kostrza) - nagroda o wartości 500,00 zł brutto
2. miejsce – Renata Wach (Modlęcin) - nagroda o wartości 450,00 zł brutto
3. miejsce – Wioletta Przybylak (Grochotów) - nagroda o wartości 400,00 zł brutto

Osoby wyróżnione otrzymały nagrodę pieniężną o wartości 300,00 zł brutto. Pozostali uczestnicy – 150 zł brutto.

Wszyscy uczestnicy, w ramach otrzymanej kwoty, mają możliwość zakupu: narzędzi i urządzeń ogrodniczych, krzewów i roślin ozdobnych oraz książek o tematyce ogrodniczej. Każdy nagrodzony w konkursie dokonuje samodzielnie zakupu przedmiotu/ów jak wyżej z własnych środków na kwotę równą lub mniejszą od wartości przyznanej nagrody, a następnie po przedłożeniu prawidłowo wystawionej faktury VAT w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, otrzymuje zwrot gotówki.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group