Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 758
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nagrywają płytę

Czwartek, 7 września 2023, 11:23
Autor: red
Żarów: Nagrywają płytę
Fot. UM Żarów
To będzie wspaniały prezent na Ich 10 urodziny. Zespół Krukowianie, który w przyszłym roku świętować będzie jubileusz swojego funkcjonowania, właśnie spełnia swoje największe marzenie. Dzięki wsparciu Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Krukowianie nagrywają swoją pierwszą płytę.

Na całościowy materiał trzeba będzie trochę poczekać, ale to nie zmienia faktu, że dla wszystkich członków zespołu jest to wielka przygoda, a przede wszystkim kolejne cenne doświadczenie.

- Apetyt na stworzenie płyty towarzyszył nam co najmniej od roku 2017, kiedy to postanowiliśmy wziąć udział w jesiennej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Wówczas udało nam się co prawda „wskoczyć na pudło”, ale było to za mało, by marzenie o nagraniu płyty mogło się ziścić. Kiedy więc, tuż po ukazaniu się w naszej lokalnej Gazecie Żarowskiej wywiadu z naszym udziałem, zadzwonił do nas Pan Tomek Pietrzyk z informacją: „Pani Małgosiu, nagrywamy płytę!”, to reakcja na tę wiadomość mogła być tylko jedna - wielkie „WOW!”. Uwierzyliśmy, że wreszcie uda się to zrobić… - czytamy na Facebooku zespołu Krukowianie.

Na razie nie możemy jeszcze zdradzić, kiedy płyta będzie gotowa i ile utworów będzie zawierać. Wszystko musi być profesjonalnie opracowane i przesłuchane, aby trafiło do rąk słuchaczy. Z pewnością będzie to wymarzony prezent dla całego zespołu.

- Może ta płyta nie będzie do końca doskonała, ale będzie po prostu nasza... Na efekt finalny będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale ten zasadniczy, pierwszy krok mamy już za sobą…Pięknie dziękujemy naszemu macierzystemu GCKiS za zorganizowanie nam tego nagrania i przejęcie patronatu nad całym procesem powstawania płyty, Świdnickiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie nam pomieszczeń oraz sprzętu do zapisu dźwięku, Panu Pawłowi za cierpliwość, profesjonalne podejście i za ogrom pracy, którą już włożył (i tę, która jeszcze przed nim) oraz Panu Grzegorzowi za cenne wskazówki, które mocno weźmiemy sobie do serca przy okazji nagrywania kolejnej płyty – czytamy na Facebooku.

Zespół Krukowianie działa od dziewięciu lat. Obecnie występuje w składzie: Henryk Daniel - kierownik, Agnieszka Banasik, Henryka Lichwała, Małgorzata Miodowska, Robert Miodowski, Magdalena Rypan, Viktorija Shablia, Danuta Wieloch, Urszula Witkowska. Wsparcie techniczne Leszek Lichwała. Od wielu lat koncertują nie tylko podczas gminnych imprez i uroczystości, ale promują także gminę Żarów w różnych zakątkach naszego kraju.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group