Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 770
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Najbardziej kolejowa majówka

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 13:07
Aktualizacja: 13:11
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Najbardziej kolejowa majówka
Fot. organizatorzy
Od 29 kwietnia do 7 maja Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku już po raz dwunasty zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na
Kolejową Majówkę do największej zachowanej na Dolnym Śląsku parowozowni wachlarzowej, w której zobaczą Państwo zabytkowy tabor oraz unikalne eksponaty poświęcone historii techniki i przemysłu.

DIESEL FEST:

W trakcie Majówki już po raz trzeci zapraszamy na Festiwal Lokomotyw Spalinowych DIESEL FEST. Celem wydarzenia jest przybliżenie odwiedzającym w tych dniach Muzeum lokomotyw spalinowych, pokazanie ich wpływu i znaczenia dla historii i rozwoju kolejnictwa.

Jak sama nazwa mówi gwiazdami tego długiego weekendu będą lokomotywy spalinowe m.in : autobusy szynowe SN80-12.
Lokomotywy te będą prezentowane na obrotnicy, a następnie organizowane będą przejazdy zabytkowym taborem kolejowym po tzw. Trasie Parowozowej - kolejowej trasie wiodącej po najważniejszych częściach Muzeum, prezentującej ważne dla techniki kolejowej obiekty - m.in. żuraw węglowy i wodny, dźwig bramowy, zapadnię kolejową, obrotnicę czy budynki olejarni i piaskowni.

PIAST ŚLĄSKI:

Podczas majowego weekendu nie zabraknie również pary - ponieważ rankiem 29 kwietnia 2017 Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej dla wszystkich tych, którzy kochają parowozy, i dla tych którzy mają to jeszcze przed sobą, przygotowały nie lada wydarzenie!

O godzinie 05:41 z Jaworzyny Śląskiej do Wolsztyna (przez Wrocław Nadodrze, Żmigród, Rawicz i Leszno) wyruszy POCIĄG SPECJALNY „PIAST ŚLĄSKI” - lokomotywa TKt48-18 oraz 3 wagony serii Bi29, Ci28 na Paradę Parowozów do Wolsztynie, aby godnie reprezentować Dolny Śląsk w Wielkopolsce.

LICZYRZEPA:

A zaraz po powrocie z Wielkopolski w poniedziałek 1 maja nasz skład wybierze się w Karkonosze do Szklarskiej Poręby. Ta niezwykła linia kolejowa (311) łącząca Jelenią Górę z granicą państwa wybudowana na początku ubiegłego wieku jest jedną z najciekawszych w Polsce. Z okien pociągu podziwiać będzie można piękne krajobrazy i szczyty gór otaczających Szklarską Porębę. Tajemnicze zakola, fauna i flora Gór Izerskich niemal na wyciągniecie ręki sprawia, że sama podróż żelazną Koleją Izerską jest atrakcją. Z Jaworzyny Śląskiej przez Świebodzice, Wałbrzych, Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby wyruszy Muzealny Pociąg Specjalny Liczyrzepa.

Ponadto podczas trwającej 9 dni Majówki będzie można skorzystać z wyjątkowych kolejowych atrakcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group